حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 12:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته برق کمیسیون انرژی:

بجای صادرات برق باید به فکر بازسازی نیروگاه‌های برق بود

**رییس کمیته برق و انرژی‌های نو کمیسیون انرژی مجلس، با اعتقاد به اینکه نباید در شرایط فعلی اصراری به صادرات برق داشت، گفت: باید به جای اصرار بر صادرات، به فکر ذخیره‌سازی و بازسازی نیروگاه‌های برق بود تا کشور در تابستان آینده با مشکل مواجه نشود.

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعلام افزایش صادرات برق ایران به کشورهای مختلفی همچون ترکیه، سوریه و لبنان با تاکید بر اینکه باید بیش از هر چیزی به وضعیت تولید برق در نیروگاه‌ها توجه کرد، افزود: با توجه به بدهی دولت به صنعت برق و کاهش بارش باران و نزولات آسمانی در سال جاری باید به فکر تامین برق و حل مشکلات برق در کشور بود.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید اصراری بر صادرات برق داشت، گفت: با توجه به اینکه نیروگاه‌های کشور در سال جاری با تمام توان کار کرد، نمی‌توان بر روی برق آبی حسابی باز کرد از این رو حتی اگر برق اضافی در کشور وجود داشته باشد باید آن را برای تابستان سال آینده ذخیره نمود و یا به بازسازی نیروگاه‌ها پرداخت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین در واکنش به ادعای یک مقام عراقی در مورد عدم پرداخت بدهی برق ایران به دلیل تحریم آمریکا، گفت:‌ با توجه به قرارداد ایران و عراق برای صادرات برق، مطمئنا مقامات عراقی باید برای پرداخت بدهی‌شان به ایران تمهیداتی را بیندیشند که در این راستا دو کشور می‌توانند مشکل انتقال پول را از طریق بانک‌های مرکزی‌شان حل کنند.

امیری، تبادل برق به نقاط مرزی را موضوعی اجتناب‌ناپذیر خواند و افزود: مطمئنا عراقی‌ها به برق ایران بسیار احتیاج دارند و برای این موضوع بایستی در بحث انتقال پول راه‌حلی را پیدا کنند.

رییس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به صادرات غیرنفتی ایران به عراق، مقامات عراقی می‌توانند از این طریق بدهی‌های خود را در مورد صادرات برق به ایران تسویه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet