خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/10/21 12:08:00
سرویس اقتصادی
نماینده آسـتانه‌اشرفیه:

آب‌بند‌ها در شهرهای شمالی احیا می‌شوند

**نماینده مردم آسـتانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به مشکل کم‌آبی شهرهای شمالی، گفت: در استان‌های شمالی کشور حدود ۱۱ هزار هکتار آب‌بند داریم که در سال‌های اخیر به دلیل کاهش بارش و کاهش آب سد سپیدرود ضرورت احیای آنها احساس شده است.

"سیدمهدی صـادق" در گفت و گو با نشریه گلچین گیلان تصریح کرد: در گذشته به وسیله این آب‌بندها ریزش‌های جوی در فصل زمستان جمع‌آوری شده و در فصل کشاورزی به زمین‌ها هدایت می‌شد که بعد از ساخته شدن سد سپیدرود این روش فراموش شد.

وی گفت: حالا که با کمبود آب و ریزش برف و باران و در نتیجه خشکسالی مواجه هستیم و از طرفی آب سد سپیدرود نیز رفته رفته در حال کاهش است، باید به این روش قدیمی برگشت. وی افزود: سدهای متعددی که قبل از سد سپیدرود زده شده است از دیگر دلایل کاهش آب این سد است.

سیدمهدی صادق خاطرنشان کرد: پیشنهاد احیای آب جزو مواردی بود که برای الحاق به برنامه پنجم توسعه در بخش آب نیز مطرح کردم و مورد استقبال قرار گرفت.

وی همچنین از آخرین پیگیری‌های خود جهت پروژه آب و فاضلاب شهری خبر داد و گفت: برای پروژه فاضلاب شهری آستانه‌اشرفیه با اعتبار 600 میلیارد تومان موافقت شده است.

صادق تصریح کرد: منتظر مصوبه معاونت راهبردی ریاست جمهوری هستیم تا هر چه زودتر این مبلغ که قرار است از طریق فاینانس داخلی که بانک مرکزی و وزارت نیرو تقبل کرده‌اند، تعهد پرداخت آن پذیرفته شود.

سیدمهدی صادق خاطرنشان کرد: تأمین اعتبار این پروژه به جای تأمین توسط بانک جهانی به بانک ملی و سایر بانک‌های داخلی سپرده شد و با مبالغ آن نیز موافقت شده است که به محض ارائه ضمانت پرداخت توسط معاونت راهبردی ریاست‌جمهوری تخصیص خواهد یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet