خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 12:18:00
سرویس سیاسی

ادامه تلاش‌های نمایندگان مخالف پارلمان کویت برای استعفای دولت

**نمایندگان مخالف در پارلمان کویت همچنان به تلاش‌های خود برای وادار کردن دولت این کشور به استعفا ادامه می دهند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ کویت، نمایندگان مخالف و چند تن از نمایندگان مستقل پارلمان کویت روز دوشنبه طی جلسه ای پیشنهادهای جدید خود را به دولت این کشور  اعلام کردند.

این نمایندگان پیشنهادهای خود را بدین شرح اعلام کردند: استیضاح  وزرا و تلاش برای صدور رای اعتماد به آنان برای مجبور کردن نخست وزیر به استعفا، اجرای اصلاحات مهم در کابینه دولت، برگزاری جلسات متوالی بررسی انتقادات از دولت و همچنین استعفای دسته‌جمعی که به انحلال پارلمان یا استعفای دولت بیانجامد.

پیشنهادهای نمایندگان مخالف به دنبال مخالفت پارلمان کویت با درخواست آنان مبنی بر همکاری نکردن با نخست وزیر این کشور، مطرح شد.

چندی پیش به دنبال حمله نیروهای ویژه کویت به یکی از جلسات نمایندگان و ضرب و شتم آنها نمایندگان مخالف درخواست استیضاح نخست وزیر را مطرح کردند و در جلسه استیضاح درخواست عدم همکاری با وی را امضا کردند که بعد از رای گیری با مخالفت پارلمان روبرو شد. در صورت موافقت پارلمان با این درخواست پارلمان یا کابینه از سوی امیر کشور منحل می‌شد.

نمایندگان مخالف دولت اعلام کردند حتی بعد از نجات دولت از رای عدم اعتماد پارلمان به تلاش‌های خود برای استعفای دولت ادامه می‌دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet