حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 13:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

وزارت اطلاعات عملیات‌های شبکه بزرگ تروریستی موساد در ایران را خنثی کرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تیم تروریستی دستگیر شده موساد در تهران را یک شبکه عظیم خواند و گفت: وزارت اطلاعات در طول یک سال توانست اقدامات این شبکه عظیم موساد را کشف و خنثی کند.

پرویز سروری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به دستگیری عوامل ترور شهید علیمحمدی، گفت: با توجه به برآوردهایی که پیش از این انجام شده بود، وزارت‌ اطلاعات روی مسئله ترور دانشمندان سوار بود که در پی آن روز گذشته خبر دستگیری عوامل دستگیری تروریستی ترور شهید علیمحمدی در اطلاعیه‌ای منتشر شد.

وی افزود: نکاتی در این رابطه قابل تامل است، اطلاعات موثق و اسنادی که در اثنا این عملیات امنیتی کشف شده، نشان می‌دهد که این افراد در تل‌آویو آموزش دیده‌اند. اسناد و مدارک مکشوفه قابل تشکیک نبوده و نشان می‌دهند که اعضای این گروه تروریستی برای انجام عملیات ترور در تهران به تل‌آویو اعزام شده و به صورت حرفه‌ای به تمرین تمامی مراحل عملیات در حالت ماکت پرداخته بودند که سرانجام نیز عملیات تروریستی را در تهران انجام دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: سؤال امروز ما از سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری این است که چرا آنها برای کوچکترین موضوع از خود واکنش‌های تند نشان می‌دهند اما آیا سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری وقتی یک شبکه تروریستی آن هم از نوع تروریسم دولتی که خطرناک‌ترین نوع تروریسم است همراه با اسناد و مدارک متقن و غیرقابل انکار در تهران دستگیر می‌شود نمی‌خواهند به این مسئله مهم واکنش نشان دهند.

سروری خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که جامعه بین‌الملل در قبال تروریسم دولتی و عوامل آن که یک دانشمند هسته‌ای و یک استاد دانشگاه را در حالی که در جهت رشد و توسعه علمی یک کشور حرکت می‌کردند را آماج گلوله‌های کینه‌توزانه خود قرار می‌دهند، اقدام عملی کند.

وی خاطرنشان کرد: مطمئنم هیچ اقدامی درقبال اقدامات تروریستی صهیونیست‌ها صورت نخواهد گرفت، بلکه دستگاه خبری امپریالیسم به راه افتاده و با طرح موضوعات حاشیه‌ای تلاش خواهد کرد که خبر مهم دستگیری قاتلان شهید علیمحمدی را از صدر اخبار رسانه‌ها خارج کند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که فریب خوردگانی که علیه کشور مزدوری بیگانگان را می‌کنند باید بدانند که دست‌های انتقام ملت از آستین سربازان گمنام امام عصر (عج) بیرون آمده و آنها را به دادگاه ملت ایران معرفی خواهد کرد.

سروری در ادامه تاکید کرد: آنها باید از این راه انحرافی به آغوش ملت بازگشته و بدانند که این مسیر عاقبت خوشی برای آنها نخواهد داشت، چرا که سربازان گمنام امام عصر (عج) در همه جا حاضر و ناظر بوده و حتما نسبت به این‌گونه جنایات اقدامات موثر و عملی همانند آنچه که در مورد ریگی و گروه‌های تروریستی موساد دیدیم، انجام خواهند داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در طول یک سال توانست یک شبکه عظیم موساد را کشف و خنثی کند، اقدامی که دل ملت ایران را پس از اقدامات اخیر صهیونیست‌ها شاد کرد.

"نکته این است که دشمنان ملت ایران از پیشرفت‌های کشورمان به ویژه در زمینه انرژی صلح آمیز هسته‌ای ناراحت هستند، آنها می‌دانند که پیشرفت در علوم هسته‌ای یعنی پیشرفت در تمامی ابعاد علمی کشور و امروز علوم هسته‌ای جزو پیچیده‌ترین و پرنیازترین امور بشری می‌باشد ".

وی افزود: دشمنان نظام معتقدند که اگر بتوانند سد علمی کشورمان در زمینه‌های گوناگون شکسته و در حوزه انرژی هسته‌ای که به شدت از سوی قدرت‌ها مرزبندی شده و به هیچ وجه به هیچ کشوری اجازه ورود به این مرز داده نمی‌شود، وقتی کسی بتواند وارد این حلقه شده و خود را به باشگاه هسته‌ای جهان تحمیل کند، آن کشور به تعبیری همه درهای پیشرفت را به روی خود باز کرده است لذا از این جهت است که دشمنان نگران هستند که کشوری بر خلاف اراده قدرت‌های جهان وقتی بتواند در زمینه انرژی اتمی نیز با توجه به اتمام انرژی‌های فسیلی پیشرفت کند، قطعا در علوم دیگر نیز می‌تواند پیشرفت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌ کشوری که انحصار انرژی هسته‌ای را شکسته و به نوعی توانسته ضدانحصار بین‌المللی عمل کند، می‌تواند بسیاری از دستاوردهای قدرت‌های بزرگ را هم بر هم بزند، لذا از این جهت است که گلوله‌های کینه‌توزانه دشمنان سینه‌های دانشمندان کشورمان را پاره پاره می‌کند.

وی در پایان اظهار داشت: ترور دانشمندان هسته‌ای با هدف جلوگیری از ادامه پیشرفت کشورمان در دستیابی به انرژی هسته‌ای است، اما دشمنان باید بدانند، همانطور که امام(ره) فرمود شهادت ملت را بیدار و پرتحرک‌تر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet