هدر موبایل
1389/10/21 13:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

بیان دیدگاه‌های مختلف قانونی، قابل قبول و ماندگار است

**عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، مطرح شدن دیدگاه‌های مختلف، بعد از ۳۲ سال از پیروزی انقلاب را در صورتی که در قالب اصول اساسی بگنجد، قابل قبول و ماندگار معرفی کرد.

سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در طی 32 سال گذشته دیدگاههای مختلفی در کشور مطرح شده، گفت: هر کسی که انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی را قبول داشته باشد، بر طبق قانون می‌تواند در ایران اظهار نظر کند.

نماینده تهران با اشاره به پیروزی 98 درصدی انقلاب اسلامی در رای‌گیری دوازده فرودین سال 58 گفت: دو درصد از مردم بودند که یا رای ندادند یا جوابشان آری نبود. اگر این تعداد طبق روال کار خودشان را بکنند، شهروند قابل احترامند و می‌توانند از مزایای جمهوری اسلامی استفاده کنند، اما اگر بخواهند به دلیل اینکه رای ندادند یا نظام را قبول ندارند، آرا اکثریت 58 درصدی را نادیده بگیرند برخورد خواهد شد.

اکرمی در ادامه پیرامون ضرورت حضور دیدگاه‌های مختلف در انتخابات آتی مجلس گفت: سال اول نیست که انتخابات برگزار می‌شود که بخواهیم دیدگاههای مختلف را ارائه کنیم یا نکنیم. بعد از گذشت 32 سال حدود 30 انتخابات برگزار شده که البته به طور طبیعی در انتخابات آتی مجلس هم حتما اظهارنظرها و دیدگاههای مختلف مطرح خواهد شد.

وی نحوه انجام گرفتن این فعالیت‌ها را منوط به قانونی بودن آن دانست و افزود: اگر این فعالیت‌ها طبق قانون نباشد موفق نخواهد بود و تبعا با آن برخورد می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet