حلول ماه ربیع الاول
1389/10/21 14:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی:

تشکیل وزارتخانه ورزش منجربه شفاف‌سازی بیشتر می‌شود

**نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس، ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان به منظور تشکیل وزارتخانه ورزش را منجر به شفاف سازی بیشتر دانست.

صمد فدایی درگفت‌وگو با ایسنا، یکی از بهترین اقداماتی که مجلس انجام داد را طرح ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان دانست و گفت: سازمان تربیت بدنی اعتبارات مالی بسیاری را در اختیار دارد اما از سویی چندان پاسخگو نیست، لذا تشکیل وزارتخانه باعث می شود سازوکارهای نظارتی مجلس در خصوص ورزش افزایش یابد و شفاف سازی بهتری صورت گیرد.

فدایی گفت: با تشکیل این وزارتخانه مسئولین ورزش می بایست به مردم و مجلس پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: البته مقاومتهایی در این خصوص توسط مسئولین ورزش صورت گرفت، زیرا تصور می کردند که اختیارات آنها محدود می شود، اما چنین امری درست نیست و اختیارات قانونی کسی محدود نخواهد شد بلکه وزیر چنین وزارتخانه‌ای اختیارت قابل توجهی خواهد داشت.

وی با تاکید به اینکه در صورت تشکیل چنین وزارتخانه ای هیچ گونه لطمه‌ای به وظایف تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان وارد نمی شود ادامه داد: تنها امورات ورزشی به شکل شفاف انجام خواهد شد.

فدایی گفت: سازمان تربیت بدنی در حالیکه اعتبارات زیادی را در اختیار داشت اما خود را پاسخگو نمی دید، به گونه ای که یک نماینده باید چندین ماه صبر می کرد تا سازمان تربیت بدنی به او اجازه ملاقات دهد.

وی در پایان با اشاره به فعالیت وزارتخانه ورزش در بسیاری از کشورهای دنیا اظهار داشت: امیدواریم تشکیل این وزارتخانه تحقق پیدا کند و منجر به شفاف سازی بیشتر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet