شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/05/08 12:19:00
سرویس اقتصادی

مصباحی مقدم به عنوان رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحولات اقتصادی انتخاب شد

دلخوش در خصوص اعضای کمیسیون ویژه بررسی طرح تحولات اقتصادی گفت: غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحولات اقتصادی انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت کاظم دلخوش در جمع خبرنگاران افزود: محمدرضا تابش و روح الله حسینیان نیز بعنوان نواب رئیس و علی اصغر زارعی و عباس رجایی نیز به عنوان دو منشی هیات رئیسه کمیسیون انتخاب شدند.

نماینده صومعه سرا ادامه داد: این کمیسیون حداقل هفته ای یک جلسه را برگزار خواهد کرد تا خود را با برنامه های دولت همزمان و هماهنگ کرده و فرآیند کارشناسی طرح تحولات اقتصادی پیگیری شود.

وی تصریح کرد: این کمیسیون از نمایندگان دولت دعوت خواهد کرد تا نظرات دولت در خصوص اجرای این طرح اخذ شود زیرا هنوز نظرات دولت برای نمایندگان شفاف نیست.

دلخوش خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که دولت چه کالاهایی را از سبد یارانه حذف می کند و یا اینکه قرار است این یارانه ها به چه دسته از اقشار جامعه تعلق گیرد.

نماینده صومعه سرا  ادامه داد: نظر مقام معظم رهبری این است که قوای سه گانه و نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر خود را درباره اجرای طرح تحول اقتصادی ارائه کنند و اگر همگی به این نتیجه رسیدند که این طرح اجرا شود، اجرایی خواهد شد.

دلخوش گفت: در مجلس نیز کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی وظیفه دارد تا موضوع را به لحاظ کارشناسی بررسی کند و نظرات خود را پس از جمع بندی به مجلس اعلام خواهد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی درباره معرفی شمس الدین حسینی بعنوان وزیر پیشنهادی اقتصادی گفت: وزارت اقتصاد از جمله وزارتخانه های مادر کشور به شمار می رود زیرا مساله مالیات که دومین رکن منابع درآمدی کشور محسوب می شود توسط این وزارتخانه پیگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی برای وزارت امور اقتصادی باید فردی قوی و آشنا به مسایل مالیاتی، امور گمرکی، خصوصی سازی و همچنین سیاست های پولی و ارزی باشد.

وی گفت: مجلس به وزیری رای می دهد که تئوری های اقتصادی و کارهای اجرایی را همزمان داشته باشد و هر کس که یکی از این دو اصل را نداشته باشد فرد مناسبی برای این وزارتخانه نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet