هدر موبایل
1389/10/21 16:19:00
سرویس کمیسیون ها
عبدالرضا ترابی:

کلنگ دانشگاه جامع گرمسار به زمین زده شد

**استان سمنان به عنوان یکی از استان‌های همجوار با تهران دارای نقاط قوت بسیاری است که در صورت توجه به آنها می‌تواند از امتیازات ویژه‌ای در رشته‌های مختلف مانند کشاورزی، صنعت، گردشگری و غیره برخوردار باشد.

 هفته گذشته این استان شاهد سومین دور سفرهای استانی هیأت دولت به این استان بود. سفری که به قول نماینده مردم گرمسار از مدت‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی شده بود.

عبدالرضا ترابی نماینده مردم گرمسار در گفت و گو با کویر به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت:

سفر رئیسجمهور به استان را چطور ارزیابی میکنید؟

سفر سوم رئیس‌جمهور به استان سمنان که هفته گذشته بود با استقبال بی‌نظیر مردم برگزار شد. همچنین اعضای مجمع نمایندگان استان هم در مراسم استقبال در فرودگاه حاضر شدند و به همراه امام جمعه سمنان از رئیس‌جمهور استقبال کردند. البته پس از آن نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود حضور یافتند تا هنگام ملاقات وزرا از شهرهای مختلف استان در شهرهای خود حضور داشته باشند. در شهرستان گرمسار هم خانم دکتر مرضیه دستجردی وزیر بهداشت و درمان حضور داشتند.

 بازدید نماینده رئیسجمهور از شهرستان گرمسار به چه شکلی بود؟ و از کدام پروژهها بازدید شد؟

برنامه بازدید در شهرستان گرمسار از گلزار شهدای ایوانکی آغاز شد که وزیر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند. پس از آن بازدید از بیمارستان امام گرمسار را داشتیم که دکتر دستجردی در جریان مشکلات بیمارستان قرار گرفت، ضمن اینکه بخش سی تی اسکن این بیمارستان هم افتتاح شد. پس از بازدید از بخش‌های مختلف این بیمارستان نوبت به بیمارستان 200 تختخوابی رسید که برای این بیمارستان نیز درخواست کردیم که آموزشی باشد، بخشی از کارهای آن انجام شده و منتظر تأیید سازمان مدیریت هستیم تا ماده 32 آن اخذ شود.

 درباره توسعه فضاهای دانشگاهی چه اقداماتی صورت گرفت؟

در شورای اداری شهرستان که در محل فرمانداری گرمسار تشکیل شد موارد متعددی را که باید انجام می‌شدند یا در حال انجام هستند را مطرح کردیم. در جلسه مدیران استان بودند. وزیر هم صحبت‌هایی را مطرح کرد. پس از دیدار مردمی نیز در مراسم عصرگاهی به اتفاق وزیر از زمین شهرک دانشگاهی بازدید کردیم و کلنگ شعبه دانشگاه پلی تکنیک به زمین زده شد که با 12 هزار متر مربع زیربنا ساخته می‌شود.

در همان زمین کلنگ دانشگاه جامع گرمسار هم به زمین زده شد. پس از آن نیز وزیر از بیمارستان امام حسین(ع) آرادان بازدید کرد. البته فرصت کم بود و نشد که وزیر از امکانات بهداشتی دیگر شهرها و روستاها بازدید کند اما از دست اندرکاران بیمارستان تقدیر شد.

 کدامیک از دیگر پروژههای استان مورد توجه بودند؟

قطعه اول پروژه راه ایوانکی، آبسرد به فیروزکوه که قرار است مسیری چهار بانده شود، افتتاح شد. همچنین وزیر بهداشت از مرکز بهداشت ایوانکی بازدید کرد و در آنجا معاونت سلامت وزیر بهداشت و درمان وعده اضافه کردن 10 تخت برای درمان بیماران سرپایی را داد. البته پس از برنامه‌های وزیر در گرمسار برای جلسه هیأت دولت به همراه وزیر به شهر سمنان رفتیم. در نشست کارگروه فرهنگی هم بودیم. در این جلسات حدود 210 مصوبه استانی داشتیم که حدود 20 میلیارد دلار برای این مصوبه‌ها اعتبار در نظر گرفته شد.

 کدام یک از اینها پروژههای مهمتری هستند؟

از این مصوبات می‌توان به ایجاد دانشکده دندانپزشکی و پزشکی در گرمسار اشاره کرد. بحث منطقه ویژه اقتصادی هم قبلاً اشاره شده و قرار است گمرک جنوب تهران هم به این منطقه منتقل شود. البته مترو روباز گرمسار به تهران هم بود که به دلیل اعتبارات کم مصوبه آن گرفته شده که تا پایان سال 90 به پایان رسیده و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

آب شرب گرمسار هم که باید با لوله از سد نمرود تا تصفیه‌خانه گرمسار برسد اعتبارات زیادی می‌خواست. این را هم در نشست‌های دولت مصوبه گرفتیم که تا دو سال دیگر به بهره‌برداری برسد.

 پس پیگیری پروژهها با موفقیت همراه بوده است؟

البته در مورد استقرار صنایع در 120 کیلومتری تهران هم مشکلاتی داشتیم که درخواست کردیم این مقدار به 60 کیلومتر کاهش پیدا کند و با این امر موافقت شد. همچنین برای آرادان نمایندگی ثبت اسناد و املاک گرفته شد.

برای شهرستان شدن آرادان و میامی نیز درخواست‌هایی شده بود که ما هم درخواست شهرستان شدن ایوانکی را داشتیم که درخواست شد بررسی شود تا اگر این قابلیت را دارند این امر انجام شود. ضمن اینکه برای سد نمرود هم امیدواریم با در نظر گرفتن اعتبارات تا سال آینده این پروژه هم اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet