هدر اصلی
1389/10/21 17:02:00
سرویس اقتصادی
نماینده قروه و دهگلان:

برخورد مردم با هدفمند‌کردن یارانه‌ها مدبرانه بود

**سیدعماد حسینی در یادداشتی که در هفته نامه سوران منتشر شده است برخورد مردم با هدفمند‌کردن یارانه‌ها مدبرانه را مدبرانه خواند.

هدفمند کردن یارانه‌ها یک موضوع داخلی است اما تحریم در رابطه با کالاهای خارجی به حساب می‌آید و در نتیجه اثرگذاری آن درحدی نیست که توانایی ایجاد مشکل و اخلال را داشته باشد.

اجرای این قانون با شروع و واکنش مناسبی مواجه بود و امیدواریم روند اجرا ادامه یابد تا در آینده نواقص موجود در اجرای قانون مذکور برطرف گردد تا آسیبی به مردم وارد نشود.

مجلس نظارت همه‌جانبه را نسبت به این قانون خواهد داشت و در صورت بروز ایراد، مجلس برای رفع آن ورود پیدا خواهدکرد.

اگر روند اجرا مناسب پیش برود و دولت از روند اجرا و قانون تدوین شده عدول نکند، این موضوع باعث تنظیم و تناسب شرایط زندگی مردم با این قانون می‌شود.

با توجه به اطلاعاتی که در اختیار مردم قرارگرفت و اطلاعات مردم در خصوص قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در یک سال گذشته، برخورد؛ مدبرانه و دور از انتظار بود.

 امید است مجریان قانون به نحوی اقدام‌کنند تا در پایان پنج‌سال مردم بتوانند زندگی خود را با آن وفق دهند.

از طرفی اصلاح الگوی مصرف مکملی برای هدفمند‌کردن یارانه‌هاست. در این قانون سیاست غیرقیمتی برای بهینه‌سازی مصرف انرژی براساس اصلاح ساختارها و زیرساخت های تجهیزات انرژی تنظیم شده و لازم به ذکر است که این دو موضوع به صورت هماهنگ و به صورت همزمان اجرایی شود.

با اشاره به نظارت موجود و دعوت از وزرای مربوطه، مجلس پس از ارائه گزارشات دستگاه‌های مربوطه اقدامات موردنیاز را در ارتباط با قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در صورت لزوم انجام خواهدداد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet