آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

نهادیه شدن پژوهش عامل توسعه یافتگی کشورهاست

سرویس کمیسیون ها
**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نهادینه شدن بحث تحقیقات در اداره‌ها یا وزارتخانه‌ها موجب شکوفایی صنعت، اقتصاد خواهد شد.
سه‌شنبه 21 دی 1389 ساعت 17:43

"محمدرضا شعبانی" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت بودجه بخش تحقیقات اظهار داشت: بررسی های علمی بیانگر این موضوع است که توسعه یافتگی کشورها از توجه داشتن به بخش پژوهش حاصل شده است.
وی خاطرنشان کرد: امروزه کشورهای صنعتی و پیشرفته با تخصیص بودجه های عظیم به بخش پژوهش راه شناخت استعدادها و توسعه کشورشان را هموار کرده اند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تحقیقات در برنامه سوم و چهارم  توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اظهار داشت: در برنامه سوم و چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مجلس مقرر کرده بود دولت یک درصد از تولید ناخالص ملی را به امر پژوهش دستگاه ها و وزارتخانه ها اختصاص دهد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بررسی ها بیانگر این است در طول سال های برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تنها حدود 50 تا 65 صدم درصد از این بودجه تحقق یافته است.
عضو کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مجلس در بودجه سال 1389 نیز به میزان یک هزار و 200 میلیارد تومان باید به امر پژوهش اختصاص می داد، اما ما شاهد این هستیم که دستگاه ها و وزارتخانه ها کمترین توجه را  به امر تحقیقات داشته اند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000