هدر موبایل
1387/05/08 12:28:00
سرویس صحن

آقایی: تشکیل کمیسیون ویژه تحول اقتصادی نشان از پیشگامی مجلس در همراهی با دولت است

نماینده مردم سلماس گفت: تشکیل کمیسیون ویژه (بررسی طرح تحول) اقتصادی نشان از پیشگام بودن مجلس در همراهی با دولت بمنظور تدوین راهکارهای مطمئن اقتصادی با کمترین تأثیرات چالشی و بالاترین اثرات مثبت اقتصادی و اجتماعی است.

به گزارش خانه ملت،  متن نطق "علی‌اکبر آقایی‌مغانجوقی" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد                       دل رمیده ما را انیس و مونس شد

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت                   به غمزه مسأله آموز صد مدرس شد

به بوی او دل بیمار عاشقان چون صبا                       فدای عارض نسرین و چشم نرگس شد

مبعث حضرت رسول اکرم (صلوات الله و سلامه علیه) پیام‌آور وحی، رسول مهر و مودت و آزادگی، پیامبر نور و رحمت بر مسلمانان جهان بویژه ملت سربلند و سرافراز ایران اسلامی مبارک باد.

1 ـ در آغازین طلیعه بیستمین ولایت و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بایستی اذعان نمود علی‌رغم تلخی روز وداع با امام این تلخی حقیقتی بود که بایستی به آن تن می‌دادیم و به فردایی می‌اندیشیدیم تا راه و نام و خط امام همچنان سرمشق امور جاری کشور باشد. روز وداع تلخ، روز تدبیر هم بود. امانت امام می‌بایستی به بهترین و صالح‌ترین فرد سپرده می‌شد و خداوند هم آنروز سرنوشت‌ساز را با سرانگشت خبرگان ملت بدرستی رقم زد.

قریب به 20 سال از آنروز سرنوشت‌ساز می‌گذرد؛ 20 سال تدبیر و اداره کشور کافی است تا نگاهی به پشت سر داشته و بدانیم و بیاندیشیم که از چه گردنه‌های هولناکی عبور کرده و چه فتنه‌هایی را از سر به سلامت گذرانده‌ایم.

آن هنگام که مکتب امام در مشی و مرام مردی حسینی تبار تجلی یافت و ملت راه نجات خود را توأم با سعادت انتخاب نمود، امروز بر آنیم تا قدردان نعمتی باشیم که خداوند متعال آنرا در مقام عظمای ولایت و رهبری به ملت بزرگ ایران عطا نموده است.

2 ـ وظیفه خود می‌دانم از تلاش و تدبیر و حساسیت دولت در مذاکرات پاریس و ژنو علی‌رغم فشار بی‌منطق و برخلاف مقررات قدرتهای بزرگ در بازگرداندن پرونده هسته‌ای به وضعیت فنی و عدم قبول الزام مهلت دو هفته‌ای در اعلام قبول و یا رد بسته پیشنهادی توسط ایران و الحاق نماینده آمریکا به مذاکرات بدون هیچ امتیازدهی از سوی ایران قدردانی نمایم.

3 ـ باید قبول کرد تغییر و تحولات اقتصادی برون‌مرزی و همچنین مسائل اقتصادی کشور جای هیچ تردیدی را برای همدلی و همراهی مجلس و دولت برای مدیریت کلان اقتصادی کشور و رفع مشکلات ملت در بهره‌مندی از ساختار امن اقتصادی باقی نمی‌گذارد. بر همین اساس تشکیل کمیسیون ویژه (بررسی طرح تحول) اقتصادی در مجلس شورای اسلامی قابل تقدیر بوده و نشان از پیشگام بودن مجلس در همراهی با دولت بمنظور تدوین راهکارهای مطمئن اقتصادی با کمترین تأثیرات چالشی و بالاترین اثرات مثبت اقتصادی و اجتماعی است.

بدیهی است تسریع دولت در ارائه پیشنهادات کارشناسی شده در این زمینه به مجلس، با اولویتهای عدالت اجتماعی و کاهش بار تصدی دولت تؤام با مشارکت مردم و فوریت امر اشتغال و ایجاد امنیت و اطمینان برای سرمایه‌گذاری کشور را در تحقق ثبات اقتصادی مطمئن‌تر و در تحقق آرمانهای نظام امیدوارتر خواهد نمود. رعایت الزامات قانونی بخصوص اجراء قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت در این زمینه بصورتی که خروج بنزین و گازوئیل از سبد حمایتی را از ابتداء سال 1391 عملی می‌کند، به دولت توصیه می‌نمایم. قطعاً هرگونه تصمیم زودهنگام در این بخش منطبق با موازین قانون نخواهد بود.

تخصیص 20 درصدی برای پروژه‌های عمرانی کشور علی‌رغم گذشت قریب 5 ماه از سال را نگران کننده دانسته ضمن تأکید بر ضرورت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بر تخصیص حداقل 70 درصدی اعتبارات پروژه‌های عمرانی در قبل از پایان نیمه اول سال تأکید دارم.

4 ـ ضمن قدردانی از تلاشهای دولت در حوزه انتخابیه لازم می‌دانم مجدداً حمایت دولت از بخش صنعت و صنایع تبدیلی شهرستان سلماس را یادآور شوم و به فعالیتهای کامل شرکت شهد سلماس از طرف وزارت صنایع و وزارت امور اقتصادی و دارایی و بنیاد مستضعفان و جانبازان بعنوان یک خواسته بحق مردم منطقه تأکید ‌نمایم.

تسریع در ارائه لایحه منطقه ویژه اقتصادی و تجاری شهرستان سلماس بعنوان مصوبه سفر استانی دولت را از ریاست محترم جمهوری تقاضا نمایم.

بازارچه مرزی سلماس علی‌رغم مصوبه 27 دیماه 1383 هیأت وزیران در بازگشایی آن، کماکان این بازارچه فعال نبوده و بر مشکلات بیکاری و عدم اشتغال منطقه دامن زده است.

با عنایت به مصوبه اخیر مجلس در تأمین اعتبارات خشکسالی و سرمازدگی، تسریع در پرداخت خسارات خشکسالی و سرمازدگی به کشاورزان و باغداران شهرستان سلماس از طرف دولت مورد تقاضاست.

از ریاست محترم جمهور تاکیداً تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان استان آذربایجان‌غربی و شهرستان سلماس بخصوص پاداش پایان خدمت بازنشستگان،‌ ارتقاء‌ شغلی معلمان و تبدیل وضعیت شاغلین حق‌التدریس و قراردادی را درخواست می‌نمایم.

بر بازنگری در تعین نرخ خرید گندم از کشاورزان با توجه به افزایش نرخ جهانی و هزینه‌های تولید از سوی دولت تاکید دارم.

پیشاپیش فرصت را مغتنم شمرده، فرارسیدن هفته دولت را به تمامی خدمتگزاران در این عرصه تبریک گفته ضمن گرامیداشت شهداء دولت بخصوص شهید رجایی و باهنر، آرزوی موفقیت بیش از پیش را برای دولت خدمتگزار دارم.

ضمن عرض تبریک بمناسبت سوم شعبان ولادت حضرت امام حسین (علیه السلام)، روز پاسدار را نیز به تمامی رزمندگان جبهه‌های حق و ایثار تبریک گفته و گرامی می‌داریم. والسلام‌علیکم و رحمه‌الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet