خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/21 17:56:00
سرویس بین الملل
کوثری:

رایزنی‌های کلینتون در منطقه بی‌نتیجه خواهد بود

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه آمریکایی‌ها هیچ موقع در عملشان صداقت نداشته و ندارند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند با رایزنی‌هایی که در منطقه انجام می‌دهند، ره به جایی نخواهند برد.

"اسماعیل کوثری" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به درخواست هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا در سفر به منطقه از کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنی بر ادامه اعمال تحریم‌ها علیه ایران، گفت: آمریکایی ها و از جمله خانم کلینتون هیچ موقع در عملشان صداقت نداشته و ندارند، چون همیشه از موضع بالایی برخورد کرده و در اصل فراموش کارند؛ نمی دانند آن روزگار گذشته که آنها به هرکسی دستور می‌دادند، ترسیده و به آن عمل می کرد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، تصریح کرد: این در حالی است که خود آمریکایی ها این موضوع را فهمیده‎اند که دیگر توان مقابله با ایران را ندارند و به همین دلیل دست به دامن کشورهای همسایه ما می شوند.

وی با تاکید بر اینکه چنین برخوردی از سوی آمریکایی ها نشانه ضعف آنها است، خاطرنشان کرد: آنها پیش از این در بوغ و کرنا کرده بودند که ایران را تحریم کرده و زیرفشار می گذارند، ولی حالا که دیدند تحریم‌های آنها به دلیل تدبیر خوب جمهوری اسلامی خنثی شده و اثری ندارد، یکسری ادعاهای جدید مطرح می‌کنند.

کوثری با اشاره به اعمال فشار آمریکایی‌ها به کشورهای منطقه برای اعمال تحریم ها علیه ایران، گفت: خیلی از کشورهای منطقه حساب می‌کنند با آن کشوری که به صورت دایم کار می کنند، جمهوری اسلامی ایران است و نه کشورهای فرامنطقه‌ای و بنابراین غربی‌ها باید توجه کنند که این کشورها فریب آنها را نخورده و اگر بخواهند این کار را بکنند، مردمشان آنها را زیر سوال خواهند برد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند با رایزنی‌هایی که در منطقه انجام می دهند، ره به جایی نخواهند برد، برای نمونه به مذاکرات پیش روی ایران و گروه 1+5 در شهر استانبول ترکیه اشاره کرد و گفت: آنها همیشه به گونه‌ای برخورد کرده‌اند که مردم دنیا فهمیده‌اند که غربی‌ها هیچ موقع صداقت در مذاکرات ندارند و در زمان مذاکره به ترفندهای متفاوتی وارد می‌شوند و نشان می‌دهند که نمی خواهند درست برخورد کنند.

کوثری مرعوب کردن طرف مقابل را در مذاکرات شیوه غربی‌ها دانست و اعلام کرد: آمریکایی‌ها همیشه در مذاکرات به نحوی برخورد می‌کنند تا به اهداف خود برسند.

نماینده تهران با اعلام اینکه جمهوری اسلامی همواره اعلام کرده که آماده مذاکره در موضوعات مختلف با کشورهای غربی است، افزود: ما اطمینان داریم که همیشه غربی ها در مذاکرات ناتوان هستند و نمی توانند به اهداف خود برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet