هدر موبایل
1389/10/19 10:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اصولگرایان:

گسترش تعاملات اصولگرایی به صلاح کلیت نظام است

**یک نماینده اصولگرای مجلس با اعتقاد به این‌که جلسات و نشست‌های اصولگرایان می‌تواند خروجی بسیار خوبی داشته باشد، گفت: حتی این خروجی و این‌که این جریان به دنبال یک هدف هستند برای دست‌اندرکاران نظام نیز مبارک است و کمک می‌کند که اینان راحت‌تر اهداف خود را دنبال کنند.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، درارزیابی از تاثیرات جلسات اصولگرایان در بحث وحدت بین آنها، گفت: هر اندازه بین مردم و مسوولان و نظرات و دیدگاه‌های مختلف تعامل و ارتباط وجود داشته باشد، قطعا این مساله روحیه همکاری را بیشتر کرده و زمینه‌ساز بسیاری از مسائل خواهد بود.

وی بر ایجاد فضای مناسب جهت گفت‌وگو بین بزرگان اصولگرایی تاکید کرد و گفت: وجود چنین فضایی کمک خواهد کرد که در مواقع خاص این بزرگان بتوانند نظرات مشترک خود را اعلام کنند و احیانا اگر بر سر موضوعی با هم اختلاف نظری دارند آنها را با گفت‌وگو حل کنند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس، ادامه داد: استنباط می‌شود به هر میزان بتوانیم این تعامل را بین اصولگرایان بیشتر کنیم قطعا این کارهم به صلاح نظام بوده و هم به صلاح اصولگرایی؛ چراکه امروزه یکی از ویژگی‌هایی که هر فرد اصولگرا باید داشته باشد، بحث دشمن‌شناسی است.

جعفری گفت: دشمن‌شناسی این نیست که تنها بگوییم فلان کشور دشمن ماست، حداقل دشمن‌شناسی این است که بدانیم آنها چه کارهایی را دنبال کرده و چه شیوه‌هایی دارند، در حال حاضر آنچه دشمنان ما دنبال می‌کنند این است که به نحوی بتوانند در درون اصولگرایی اختلاف ایجاد کرده و به نحوی این مسئله را به جامعه حتی به دروغ هم که شده تلقین کنند و این گونه در اذهان جا بیندازند که اصولگرایان با هم کنار نمی‌آیند و هر کسی حرف خود را می‌زند.

وی با تاکید بیشتر بر ایجاد فضای خوب و مناسب برای خنثی کردن شیطنت‌های دشمنان افزود: واقعا باید بر بحث وحدت و انسجام که از اهداف مهم امام (ره) و مقام معظم رهبری و شهدای عزیز بوده، توجه ویژه داشته باشیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به این که اصولگرایان در اصل و اساس با هم مشکلی ندارند، گفت: اگر امروز مشکلی هم در بین اصولگرایان وجود دارد بر سر سلیقه‌هاست؛ اختلاف سلیقه هم نه تنها چیز بدی نیست بلکه می‌تواند مثبت هم باشد، منتها باید این سلیقه‌ها را بهم نزدیک کرد و ببینیم کدام سلیقه برای کشور می‌تواند موثرتر و مفیدتر باشد و کدام سلیقه را اگر دنبال کنیم؛ زودتر می‌توانیم به نتیجه برسیم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون  اصولگرایان مجلس، با بیان این که بین اعضای این شورا بر سر محور و اصول هیچ‌گونه اختلافی وجود ندارد، گفت: در این جریان تنها اختلاف سلیقه‌ها را شاهدیم که این مسئله هم با گفت‌وگو و تعامل به نتیجه مثبت خواهد رسید.

جعفری با تاکید بر ضرورت حضور همه طیف‌های اصولگرایی در نشست‌های اصولگرایی، گفت: در اصولگرایی اعتقادمان بر این است که همه باید در صحنه حضور داشته باشند؛ احیانا ممکن است زمانی کسی بخواهد به نحوی خود را کنار بکشد که این بحث دیگری است ولی باید در نشست‌های اصولگرایی همه طیف‌ها حضور داشته باشند؛ چرا که مهم ستون و محوریت کار است و خوشبختانه در این زمینه هم خیلی مشکلی جدی احساس نمی‌کنیم.

وی در مورد چگونگی وحدت اصولگرایان نیز گفت: چون بحث بر سر سلیقه‌ها و روش‌هاست هیچگاه نمی‌توانیم بگوییم همه گروه‌های اصولگرا و طیف‌های آن باید بر سر موضوعات مختلف به یک شکل فکر کنند؛ مهم این است که برون‌داد و خروجی ‌ما از این جلسات این باشد که به نحوی هم مردم و هم دیگران بفهمند اصولگرایان با هم هستند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در خانه ملت با بیان این که مهم این است که ما در حال حاضر این وحدت را اعلام کنیم و به دنیا بگوییم اصولگرایان با هم هستند، گفت: نباید اجازه دهیم در این زمینه دشمنان به گونه‌ای شیطنت کنند و اگر سر موضوعی بین یکی - دو نفر در روش‌ها مشکل ایجاد شد آن را بزرگ جلوه دهند.

این نماینده اصولگرای مجلس، برگزاری جلسات و پیگیری هماهنگی‌ها را نشان‌دهنده گسترش چتر اصولگرایی دانست و گفت: می‌خواهیم بگوییم ما با هم هستیم و اساس کارمان یکی بوده و همه برای اهداف انقلاب و نظام و رهبری کار می‌کنیم و هدف همه ما پیشبرد و پیشرفت جمهوری اسلامی است، هدف همه این است که بتوانیم در افق چشم‌انداز کشوری پرتوان باشیم و بتوانیم دیدگاه‌های مقام معظم رهبری را به ویژه در ابعاد فرهنگی به سرانجام برسانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet