خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/21 18:06:00
سرویس سیاسی
آلیا:

دستگیری عوامل ترورعلی‌محمدی یک پیروزی داخلی و خارجی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دستگیری عوامل ترور شهید علی‌محمدی را یک کار بزرگ دانست و اعلام کرد: دستگیری عوامل این ترور، علاوه بر یک پیروزی داخلی، یک پیروزی خارجی برای افکارعمومی جهان است که دشمن‌شناسی کنند.

"فاطمه آلیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به دستگیری عوامل ترور شهید علی‌محمدی، استاد فیزیک دانشگاه تهران که روز دوشنبه خبر دستگیری آنها اعلام شد، گفت: واقعا موفقیت سربازان گمنام امام زمان (عج) در این خصوص قابل تقدیر است و سال گذشته هم این نیروها با دستگیری سرکرده گروهک تروریستی ریگی یک کار بزرگی انجام داده بودند که باعث تعجب محافل بین المللی شد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اعلام اینکه نیروهای امنیتی کشور عوامل ترور شهید علی‌محمدی را با به کارگیری مهارت‌ها و شیوه‌های موثری دستگیر کرده‌اند، افزود: از اول انقلاب تا کنون سرویس‌های جاسوسی موساد و انگلیس در ترور مقامات و دانشمندان ما دست داشته‌اند و در این خصوص اعترافات عوامل ترورها به خوبی گفته‌های مقامات ما را اثبات می کند.

وی تصریح کرد: چند کشور در عرصه بین‌المللی هستند که مخالف جمهوری اسلامی بوده و با به کارگیری شیوه ایران‌هراسی، دانشمندانی که در پیشرفت کشورمان دست داشته‌اند را ترور می‌کنند که از جمله این ترورها می توان به ترور شهیدان علی‌محمدی و شهریاری اشاره کرد.

آلیا در ادامه با یادآوری مذاکرات ژنو بین ایران و گروه 1+5، خاطرنشان کرد: در این مذاکرات دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با انتقاد از رفتار غربی‌ها با ارائه اسناد به صراحت اعلام کرد که شورای امنیت سازمان ملل با گنجاندن نام دانشمندان ایرانی در قطعنامه‌ها و عدم رعایت امانت‌داری، اطلاعاتی را دراختیار دیگران گذاشته که سرویس‌های جاسوسی از آن اطلاعات سوء‌استفاده کرده و دانشمندان ما را ترور کرده‌اند.

نماینده تهران با اعلام اینکه شواهد و مستندات زیادی وجود دارد که کشورهای غربی در پوشش موضوعاتی همچون دفاع از حقوق بشر اقدام به حمایت از عوامل تروریستی در ایران و جهان می کنند، خاطرنشان ساخت: در این شرایط دستگیری عوامل تروریستی از سوی ایران و افشای اطلاعات آنها، نه تنها یک پیروزی داخلی است؛ بلکه یک پیروزی خارجی برای افکارعمومی جهان است که دشمن شناسی کرده و بدانند که واقعا دشمن ملت‌های جهان چه کسانی بوده و از چه شیوه‎هایی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند.

آلیا با اشاره مجدد به دستگیری عوامل ترور شهید علی‌محمدی، تصریح کرد: دستگیری عوامل ترور این مرد بزرگ برای خانواده ایشان حداقل این پیام را داشت که هر چند مقامات کشورمان به خاطر از دست دادن چنین سرمایه‌های ارزشمندی متاسف هستند، اما با دستگیری عاملان ترور، آنها را به سزای اعمالشان خواهند رساند.

وی در این راستا از مسئولان قوه قضائیه خواست که هر چه سریعتر عوامل ترور شهید علی‌محمدی را به سزای اعمالشان برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet