شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/10/21 18:06:00
سرویس فرهنگی
نصرالله ترابی با تأسیس وزارت ورزش و جوانان موافق است

ادغام سازمان‌ها؛ از اهداف برنامه چهارم

**نماینده شهرکرد درباره تشکیل وزارت ورزش و جوانان گفت: تشکیل وزارتخانه جدید از دیدگاه مجلس، با هدف پاسخگو کردن مسئولان صورت می‌گیرد و این، فلسفه اصلی این کار است.

"نصرالله ترابی قهفرخی" که به این طرح رأی مثبت داده است در گفت و گو با زردکوه، افزود: از آنجا که وزرا نسبت به رئیس‌جمهور، راحت‌تر پاسخگو هستند و می‌توان از ایشان سؤال و استیضاح کرد، رغبت عمومی مجلس و نمایندگان و رایی که به کلیات این طرح داده‌اند، برای این بوده که بتوانند دو سازمان جوانان و تربیت‌بدنی را در مقابل مجلس پاسخگو کنند.

به گفته او، این دو معاونت تأثیر زیادی بر قشر جوان دارند و همین فصل مشترک، علت بررسی این طرح ادغام بود. در حالی که بحث ادغام معاونت‌های دیگر رئیس‌جمهور، مثل سازمان میراث فرهنگی و بنیاد شهید، به دلیل عدم سنخیت وظایف مورد استقبال نمایندگان قرار نگرفت.

ترابی تأکید کرد: این طرح در راستای برنامه چهارم است که تا پایان سال جاری تمدید شده است. چون در برنامه چهارم گفته شده بود که 20 درصد سازمان‌های دولتی باید در هم ادغام شوند. به همین دلیل رئیس مجلس، ایراد کسانی را که معتقد بودند این طرح مغایر برنامه است، نپذیرفتند.

این نماینده درباره احتمال تصویب طرح مشابهی درباره سازمان میراث فرهنگی گفت: من به این طرح رأی مثبت داده‌ام، اما در بحث گردشگری، نمایندگان احتمالا این طرح را تصویب نمی‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet