خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/10/22 08:56:00
سرویس فرهنگی
نایب رئیس فراکسیون محیط زیست:

توسعه مترو،وضعیت زیست‌محیطی تهران را بهبود می‌بخشد

**عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است؛اگرحمل و نقل عمومی تهران که با استفاده از سوخت های فسیلی و بنزین و گازویل است از طریق مترو صورت گیرد وضعیت زیست‌محیطی تهران بهبود می‌یابد.

"محسن نریمان" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص سرانجام بودجه 2 میلیارد دلاری مترو گفت:این بودجه برای توسعه مترو باید پرداخت شود و اگر از حساب ذخیره ارزی پرداخت نشود می توان آن را از صندوق توسعه ملی پرداخت کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت بودجه مترو از حساب صندوق توسعه ملی با هدفی که این صندوق برای آن طراحی شده مغایرت ندارد گفت:صندوق توسعه ملی برا ی حمایت از بخش خصوصی طراحی شده است و شهرداری نیز یک نهاد غیر دولتی محسوب می شود و مترو نیز وابسته به شهرداری است بنابراین پرداخت بودجه مترو از حساب صندوق ارزی مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه پرداخت بودجه مترو باید در اولویت کارهای دولت و مجلس قرار گیرد گفت:مسئله زیست محیطی تهران و آلودگی هوای تهران مهمترین موضوعی است که مورد بحث است.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست اظهار داشت:برای حل آلودگی هوای تهران باید حمل و نقل خودروها را که با استفاده از سوخت های فسیلی و بنزین و گازویل است کاهش دهیم ،اگر این حمل و نقل تبدیل به مترو شود که با برق کار می کند از نظر زیست محیطی کمترین آلودگی را برای ما خواهد داشت.

وی تصریح کرد توسعه مترو تاثیر مستقیم بر بهبودی هوای تهران دارد و این از اولویت های  است که دولت باید به آن توجه کند ،اگر دولت در این بخش سرمایه گذاری کند از آن طرف هم سود آن را می برد و دیگر لازم نیست برای رفع آلودگی هوا با هلیکوپتر باران مصنوعی ایجاد کند. 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet