ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/10/22 11:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی:

با هدفمندی یارانه‌ها دولت می‌تواند با توان بیشتری به اشتغالزایی بپردازد

**نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها این فرصت فراهم شده که دولت با توان بیشتری به ایجاد طرح‌های اشتغالزا در کشور بپردازد.

سیدجواد زمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که هدفمندی یارانه‌ها یک کار ضروری بود که با همت دولت به منصفه ظهور رسیده، اظهار داشت: طبق آمارها و شواهد، مصرف حامل‌های انرژی در ایران بسیار بیشتر از دیگر کشورها بود و همین امر سبب کاهش بهره‌وری در بخش‌های مختلف شده بود، لذا ضروری بود برای جلوگیری از اتلاف منابع و سرمایه‌های کشور این قانون اجرایی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی جلوگیری از اتلاف منابع به خصوص در حوزه انرژی، عدالت در توزیع یارانه‌ها، افزایش بهره‌وری و سالم سازی اقتصاد را از مزایای اجرای این قانون دانست.

زمانی با تقدیر از همراهی خوب مردم در اجرای این قانون، افزود: البته بخش‌هایی نیز همچون گلخانه‌داران از اجرای این قانون آسیب دیده‌اند که دولت باید برای این بخش‌ها چاره‌اندیشی کرده و به مانند سایر بخش‌ها برای آنها نیز بسته‌های حمایتی تعریف کند.

وی هم‌چنین بر لزوم رصد این طرح از سوی دولت به منظور مقابله با سودجویی برخی، تا نهادینه کردن آن تاکید کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در خصوص آثار مثبت این قانون، اظهار داشت: از محل منابع حاصل از اجرای این قانون باید چند کار مهم صورت بگیرد که گسترش بیمه اجتماعی برای تمام مردم کشور که در قانون اساسی نیز مورد تاکید قرار گرفته، از آن جمله است.

زمانی افزود: هم‌چنین از محل درآمدهای حاصله، اکنون این فرصت فراهم شده که دولت با فراغ بال بیشتری به ایجاد طرح‌های اشتغال‌زا دست بزند تا ظرف چند سال آتی شاهد حل این مشکل نیز باشیم.

وی گفت: طبق گفته رییس جمهور اگر شاهد صرفه‌جویی 25 درصدی در حامل‌های انرژی باشیم منابع آن بیشتر از اعتبارت عمرانی کشور خواهد بود و می‌توان از این طریق کارهای بزرگی در کشور انجام داد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مجلس نیز آمادگی کامل برای همراهی با دولت جهت اجرای مطلوب این قانون را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet