هدر موبایل
1387/05/08 13:36:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده ارومیه خواستار توجه ویژه دولتمردان به مشکلات مردم این شهر شد

نماینده مردم ارومیه با اشاره به موقعیت جغرافیایی سیاسی ارومیه، خواستار توجه بیشتر دولتمردان به مشکلات مردم این شهرستان شد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "نادر قاضی‌پور" چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود بیکران به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی بخصوص شهیدان حمید و مهدی باکری و تبریک عید مبعث پیامبر بزرگ اسلام.

جناب آقای اکبری ریاست محترم کمیسیون صنایع و معادن، سهم استان آذربایجانغربی از سهم دولتی صنعت کشور زیر یک درصد است، نزدیک به صفر درصد است. در صورتیکه از لحاظ وسعت دوازدهم و از لحاظ جمعیت هشتمین استان کشور است و اگر یک گاو به دنیا می‌آید در عرض چند ساعت برای آن شناسنامه تهیه و در گوش آن شماره می‌کوبند تا شناسایی گردد  ولی معادن استان غریب ما شناسنامه ندارند، اطلس ندارند. دولت جهت مطالعه معادن و اکتشافات در استان غریب ما تک ریالی هزینه نکرده است. امیدوارم وزیر محترم صنایع به این امر توجه داشته باشد و دستور لازم صادر نماید.

استان آذربایجان غریب تنها استانی است که با سه کشور عراق، ترکیه و نخجوان بطور رسمی و با ارمنستان غیررسمی مرز مشترک دارد و دروازه ورود به تمدن اروپا از این استان است زیرا تنها این استان با ترکیه هم‌مرز است و سه محور بازرگان، ماکو و ارومیه، ایران را به اروپا از طریق ترکیه زمینی وصل می‌کند. در اوایل انقلاب و جنگ کلیه واردات و صادرات کشور از طریق این استان انجام می‌گرفت. متأسفانه! سرپرست محترم وزیر راه! جناب آقای رئیس کمیسیون عمران! در استان آذربایجان غریب یک سانتیمتر اتوبان، بزرگراه وجود ندارد. آیا این ظلم نیست؟ جان اهالی ما عزیز نیست؟

شهر غریب، شهر ارومیه شهر استثنایی کشور است. در نقشه - قابل توجه اعضاء کمیسیون امنیت ملی - ارمنستان بزرگ، ارومیه جزو ارمنستان است، در نقشه امپراطور عثمانی جزو عثمانی است، در نقشه آذربایجان بزرگ جزو آذربایجان است، در نقشه کلیه گروهکهای منحله دموکرات، کومله، حزب دموکرات عراق به رهبری مسعود بارزانی، حزب اتحادیه میهنی به رهبری جلال طالبانی و پژاک و پ.پ.ژ.ک، ارومیه جزو نقشه کردستان بزرگ است. آیا سزاوار است با این اوصاف دولتمندان عزیز به این شهر غریب رسیدگی جدی نکنند؟ آقای ذاکری نماینده ارومیه! آقای جهانگیرزاده نماینده ارومیه! اهالی این شهرستان مردانه و جانانه در مقابل این حمله دسیسه‌ها از صیانت اسلام، انقلاب و رهبری دفاع کردند.

جناب آقای وزیر محترم بازرگانی! اهالی شهرستان ارومیه برای خرید 20 عدد نان از 11 شب در صف می‌روند. آیا تو اجازه‌ می‌دهی خانواده‌ات ساعت 3 بامداد برای خرید 20 عدد نان به صف نانوایی‌ها برود؟ این شرعی است؟

جناب آقای رئیس‌جمهور! همچنان که خود شما مستحضر هستید، گرانی افسارگسیخته مردم عزیز کشورمان را به ستوه آورده است. برای جلوگیری از تبعات منفی دشمنان داخلی و خارجی و برای رفاه حال مردم دستور فرمایید هرچه سریعتر با اتخاذ تصمیمات کارشناسانه چاره‌ای برای این مشکل اساسی (بیابید).

بیش از 60 نماینده به رئیس محترم جمهور تذکر دادند در رابطه با صحبتهای آقای اسفندیار رحیم‌مشایی که قرائت خواهد شد.

در آخر حضرت امام فرموده آذربایجان پشتیبان اسلام بوده و هست و خواهد بود. یاشاسین آذربایجان

مردن با شرف افتخار ماست. رهبر معظم انقلاب ما همگی سربازان جان برکف حضرت‌عالی هستیم، فرمان بده تا جان بدهیم.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet