هدر موبایل
1389/10/22 12:33:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون عمران:

نباید رابطه پیمانکاران بخش خصوصی و دولت خدشه‌دار شود

**نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتانسیل قابل توجهی در پیمانکاران بخش خصوصی کشور اعتماد موجود میان آنان و دولت برای پیشبرد طرح های عمرانی در کشور نهفته است، گفت: نباید اجازه داد با مدیریت نادرست و افزایش حجم مطالبات پیمانکاران از دولت، اعتماد میان پیمانکاران بخش خصوصی و دولت خدشه دار شود.

"محمدرضا ملکشاهی راد" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه همکاری دولت با پیمانکاران معتبر بخش خصوصی، شرایط برنامه ریزی برای انجام پروژه هایی فراتر از بودجه موجود را تامین می کند، گفت: میان پیمانکاران معتبر بخش خصوصی و بخش‌های اجرایی دولت اعتمادی وجود دارد که این اعتماد می توان برکات زیادی برای کشور داشته باشد و به همین دلیل باید بر مدیریت درست این شرایط توجه داشت.

ملکشاهی با اشاره به موضوع بدهکاری دولت به پیمانکاران بخش خصوصی، گفت: بدهکاری به بخش خصوصی تنها مختص این دولت نیست و در دولت های قبلی هم وجود داشته است، اما افزایش تعریف پروژه های فراتر از اعتبارات طراحی شده در بودجه سالیانه موجب شده که در سالهای اخیر شاهد کمی افزایش در حجم این مطالبات باشیم.

نایب رییس کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد اعتماد موجود میان بخش خصوصی و دولت، خدشه دار شود، تصریح کرد: مطالبات بخش خصوصی از دولت را می توان در قالب افزایش اعتبارات عمرانی و برنامه ریزی برای سالهای آتی کاهش داد و همچنین با استفاده از عواید اجرای طرح هدفمندی طوری برنامه ریزی کرد که این مطالبات در اسرع وقت پرداخت شده و روند اجرای پروژه های عمرانی در کشور سرعت گیرد.

وی همچنین افزود: برای پرداخت مطالبات بخش خصوصی از دولت می‌توان روش‌های دیگری مانند واگذاری شرکت های دولتی به این بخش را نیز اجرا کرد.

پیمانکاران بخش خصوصی در دیدار روز یکشنبه 19 دی با رییس مجلس شورای اسلامی از بدهی 5 هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو  و بدهی 3 هزار میلیارد تومانی وزارت راه و ترابری به بخش خصوصی خبر دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet