خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/22 12:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

توصیه کاظم جلالی به اشتون

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که کاترین اشتون دچار یک نوع تعجیل در اظهار نظر و رفتار غیر دیپلماتیک شده است؛ گفت: اشتون باید در چهره یک شخصیت بین المللی لباس انگلیسی بودن را از تن خود در آورد.

کاترین اشتون رییس تیم مذاکراه کننده 1+5 با ایران در آستانه گفت‌وگوهای استانبول با دخالت در امور داخلی کشورمان خواستار لغو حکم یک زندانی شد که به دلیل فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به زندان محکوم شده است.

کاظم جلالی در گفت وگو با ایرنا، اساس دخالت اشتون در امور داخلی ایران را ناموجه دانست و گفت: از مقامی که به نوعی در آینده نزدیک باید در مذاکرات حساس با ایران شرکت کند، انتظار می رود از یک موضع بی طرفی برخوردار باشد، این نوع اظهارات غیر مسئولانه عملا به مسیر تفاهم لطمه وارد می کند.

وی افزود: خانم اشتون باید نگاه دقیق و عمیق نسبت به مسائل داشته باشد نه این که در غالب شانتاژگری های بی وجهی که توسط برخی از رسانه ها در عرصه جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد، مانند ژورنالیست ها موضع گیری کند.

وی اظهار داشت: مسیر اتخاذ شده توسط اشتون که هم در مذاکرات ژنو در خصوص محتوای مذاکرات، برخی اظهارنظرهای غیرصادقانه انجام داد و هم در خصوص این اظهار نظرها که نوعی دخالت در امور ایران است، نشان می دهد، اشتون دچار یک نوع تعجیل در اظهار نظر و رفتار غیر دیپلماتیک شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که به نظر می رسد وی باید در چهره یک شخصیت بین المللی لباس انگلیسی بودن را از تن خود در آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet