حلول ماه ربیع الاول
1389/10/22 13:48:00
سرویس فرهنگی
رحیمی نسب:

تشکیل وزارتخانه ورزش و جوانان گامی برای پاسخگویی است

**نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه برخی از دستگاه‌ها مانند سازمان‌های ملی جوانان، تربیت‌بدنی، بنیاد شهید و محیط زیست و دستگاه‌های دیگر خود را مبرا از پاسخگویی می‌دانند گفت: تشکیل وزارتخانه ورزش و جوانان گامی برای پاسخگویی است.

"رضا رحیمی‌نسب" در گفت و گو با هفته نامه شهاب با بیان اینکه پاسخگویی؛ علت ارائه پیشنهاد تشکیل وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی است، گفت: در حال حاضر اگر هم نمایندگان سؤالی درباره عملکرد چنین سازمان‌هایی داشته باشند باید از رئیس‌جمهور سؤال بپرسند. این مورد از سویی موجب پایین آمدن شأن رئیس‌جمهور می‌شود و از سوی دیگر مسئولان سازمان‌ها نیز به صورت مستقیم پاسخگوی نمایندگان مردم و مجلس نیستند.

وی در ادامه افزود: باید تلاش کنیم تا همه سازمان‌ها، پاسخگوی مجلس که همان نمایندگان مردم هستند، باشند. رحیمی‌نسب در ادامه تأکید کرد: نماینده مجلس به عنوان سهل‌الوصول‌ترین مسئولان در دسترس مردم هستند که بی‌واسطه با مسئولان اجرایی هم در ارتباطند، در نتیجه یک نماینده باید بر چنین مواردی نظارت داشته باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد یادآور شد: به نظر من ساختار فعلی با این وضعیت بیمار است و باید به سرعت اصلاح شود. باید بپذیریم که مجلس با همه اقتدار باید از طرف مردم نسبت به دستگاه‌های اجرایی پرسشگر و پیگیر باشد. رحیمی نسب در ادامه درباره کمبود فضاهای فرهنگی و تأثیر آن بر قشر جوان جامعه نیز گفت: فرهنگ زیرساخت همه مؤلفه‌های توسعه و پیشرفت است. واقعیت این است که ما هم باید توجه ویژه به فرهنگ و زیرساخت‌های آن داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به سینماها به عنوان یکی از زیرساخت‌های فرهنگی در هر جامعه‌ای خاطر نشان کرد: به هر میزان که این زیرساخت‌ها و تشکل‌ها کمرنگ شوند آسیب جدی‌تری به فرهنگ مردم وارد می‌شود. البته چگونگی اداره و سامان دادن مجموعه‌های فرهنگی و هنری نیز بحث جداگانه‌ای است. یعنی اول باید زیرساخت‌ها ایجاد شوند، بعد ببینیم بر چه اساسی تغذیه مناسبی برای جامعه و به ویژه قشر جوان ایجاد کنیم.

وی درباره اقدامات انجام شده در زمینه توسعه فضاهای فرهنگی و ارائه پیشنهادهایی با این موضوع در دور سوم سفرهای استانی هیأت دولت تأکید کرد: برنامه‌ها را دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد می‌دهند و ما نیز به عنوان نماینده پیگیر این موارد هستیم. اما به عنوان مثال باید بگویم که خرم‌آباد به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مراکز استان‌های کشور فاقد یک تالار فرهنگی و هنری است. اگر قرار باشد یک همایش هزار نفری در این شهر برگزار شود مکانی برای پوشش دادن این مراسم وجود ندارد. البته با وجود اینکه لرستان از لحاظ تاریخی و تمدنی بسیار غنی است اما متأسفانه در بخش زیرساخت‌های فرهنگی دولت‌ها به این استان کم توجه بوده‌اند و نتوانسته‌اند زیرساخت‌ها را برای استان لرستان تأمین کنند.

رحیمی‌نسب درباره اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های فرهنگی نیز گفت: اعتباراتی که در این ارتباط در نظر می‌گیرند بسیار ناچیز است. بنابراین علاوه بر ایجاد فصل جدیدی برای احداث و راه‌اندازی زیرساخت‌ها، باید در بخش اعتبارات برای استان‌هایی که متأسفانه گاهی نیز دیده می‌شود الفاظ و القاب نامناسبی را برای این استان‌های محروم به کار برده و متهم به بی‌فرهنگی می‌کنند، موارد ویژه‌ای در نظر بگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet