هدر موبایل
1389/10/22 14:03:00
سرویس فرهنگی

انتقاد حیدری از سازمان ملی جوانان

**نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی درباره تأسیس وزارت ورزش و جوانان گفت: بنده به این طرح رأی مثبت داده‌ام. البته با توجه به مفاد برنامه پنجم مبنی بر کاهش تعداد وزارتخانه‌ها، نسبت به این موضوع قدری تردید داشتم که در نهایت، خود را این‌گونه توجیه کردم که می‌توانیم فرض کنیم در حال حاضر ۲۲ وزارتخانه داریم و دولت از این تعداد، وزارتخانه‌ها را کاهش دهد.

"نورالله حیدری دستنایی" در گفت و گو با نشریه زردکوه ادامه داد: استنباط من این است که چون ما هنوز برنامه را کاملاً نبسته‌ایم، می‌توانیم این وزارتخانه را هم به عنوان وضع موجود تلقی کنیم.

وی در توضیح انگیزه مجلس از تصویب این طرح گفت: انگیزه مجلس از این طرح، پاسخگو کردن وزارتخانه‌ها بوده و انگیزه کوچک کردن دولت کمتر مطرح بوده است. دلیل دیگر این بوده که سازمان‌های موجود که به صورت موازی فعالیت می‌کنند، می‌توانند ادغام و یکپارچه شوند و همگام عمل کنند. ضمن اینکه اگر مجلس بخواهد چتر نظارتی خود را گسترش دهد، باید بحث اصلاحات در قانون اساسی را در دستور کار قرار دهیم.

حیدری با زیر سؤال بردن فلسفه وجودی سازمان ملی جوانان اضافه کرد: مقوله سازمان ملی جوانان کلاً امر زایدی است. اگر بخواهیم به این شیوه قشربندی کنیم و برای هر قشر یک سازمان تشکیل دهیم، باید سازمان زنان، عشایر، کودکان و... را هم تأسیس کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet