خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/22 15:07:00
سرویس سیاسی
با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت؛

انتقاد پارلمان ونزوئلا به دخالت‌های خارجی در امور داخلی این کشور

**پارلمان ونزوئلا با صدور بیانیه‌ای نسبت به ابراز نگرانی دبیر کل سازمان کشورهای آمریکایی درباره اعطای امتیازات ویژه پارلمان ونزوئلا به رئیس‌جمهور این کشور انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب "چاویستا" که اکثریت پارلمان ونزوئلا را به‌دست دارد دخالت‌های خارجی در تصمیم‌گیری‌های داخلی ونزئلا را محکوم کرد و با تنظیم بیانیه‌ای انتقاد خود رانسبت به نگرانی‌های دبیر کل سازمان کشورهای آمریکایی ابراز داشت.

در بیانیه این حزب آمده است، دخالت‌های بیجای سازمان‌‍‌های خارجی بخش دیگری از دستور کار ایالات متحده آمریکا برای تعرض به ونزوئلا است.

بر اساس قانون جدید پارلمان ونزوئلا  "هوگو چاوز" به مدت یک سال کشور را با استفاده از احکام ویژه رئیس جمهور اداره می‌کند. این طرح  به درخواست چاوز در پارلمان بررسی شد. چاوز از پارلمان ونزوئلا خواسته بود تا برای حل بحران‌های پس از سیل در کشور با استفاده از احکام ویژه ریاست جمهوری، کشور را مدیریت کند.

وی به پارلمان اعلام کرد: دولت خواهان فعالیت برای حل بحران‌هایی است که پس از سیل‌های شدید در کشور بوجود آمد و موجب از دست دادن منازل بیش از 12 هزار نفر از مردم شد.

وی همچنین درخواست افزایش مالیات بر  قیمت کالا ها را با هدف ایجاد صندوقی برای جمع آوری هزینه ساخت مجددد منازل مسکونی در کشور به پارلمان ارائه کرد. اکنون میزان مالیات بر کالا در ونزوئلا 12 درصد است.

لازم به ذکر است این بار چهارمی است که چاوز از سال 1999 -آغاز ریاست جمهوری وی- از پارلمان درخواست اداره کشور با استفاده از احکام ویژه می کند که از سوی دیگر با انتقاد نمایندگان مخالف روبرو می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet