خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/22 15:54:00
سرویس بین الملل
کرمی‌راد:

تلاش‌های کلینتون خللی در سیاست‌های ایران ایجاد نمی‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با عبث خواندن تلاش‌های ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا در منطقه، اعلام کرد: این تلاش‌ها در سیاست‌های ایران خللی ایجاد نمی کند.

"محمد کرمی راد" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به درخواست "هیلاری کلینتون"، وزیر خارجه آمریکا از کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنی بر ادامه اعمال تحریم‌ها علیه ایران، گفت: این حرکات از سوی آمریکا و خانم کلینتون طبیعی است و اگر دست به چنین اقداماتی نزنند باید شک کرد.

نماینده کرمانشاه تصریح کرد: آنچه به نظر می رسد باید به آن توجه کرد، این است که آمریکا به یک حالت استیصال افتاده  که دست به دامن کشوری چون امارات می‌شود.

وی ادامه داد: این اقدامات آمریکایی‌ها در حالی صورت می گیرد که آنها غافل از این هستند که تهران مناسبات خود با دیگر کشورها را به گونه‌ای تدبیر کرده که تلاش‌های آنها تاثیری بر روند رو به پیشرفت ایران ندارد.

کرمی‌راد با اظهار اینکه جمهوری اسلامی برای روابط تجاری خود در منطقه تدبیری اندیشیده که به جای امارات از کشورهای دیگری همچون قطر استفاده کند، خاطرنشان ساخت: حتی خود سرمایه‌گذاران ایرانی نیز به دنبال این هستند که در کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس به جای امارات سرمایه گذاری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: بلاشک این اتفاق خواهد افتاد که آمریکا را در منطقه تنها ببینیم.

وی با اعلام اینکه روند تحولات منطقه به گونه‌ای است که آمریکایی ها در عملیاتی کردن قطعنامه‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران دچار مشکلاتی شده‌اند، افزود: بر همین اساس مقامات کاخ سفید در حال حاضر بیشتر به دنبال سیاست ایران هراسی در منطقه هستند.

نماینده کرمانشاه با اظهار اینکه اقدامات ضد ایرانی آمریکایی‌ها در منطقه در حالی صورت می گیرد که خیلی از کشورهای منطقه نمی‌خواهند با جمهوری اسلامی دشمن باشند، افزود: بنابراین روند منطقه به نفع واشنگتن نبوده و فعالیت‌هایی که آنها در منطقه انجام می دهند بیهوده و عبث بوده و خللی در سیاست های ایران ایجاد نمی کند.

هیلاری کلینتون، وزیرخارجه آمریکا که از روز شنبه سفر 4 روزه خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز کرده، از مقامات این کشورها خواسته که اعمال تحریم‌ها علیه ایران را حفظ کنند.

وی همچنین در دیدار با مقامات اماراتی، مدعی شده است که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، سبب کند شدن پیشرفت‌های هسته ای ایران شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet