پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/05/08 14:03:00
سرویس سیاسی

مصباحی مقدم: براساس معیارهایمان در مورد وزرای یشنهادی اظهارنظر می کنیم

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: در حال حاضر نمی توانم در مورد وزرای پیشنهادی صحبت کنم، باید سوابق آنها را دید. ما معیار داریم و براساس معیارهایمان اظهارنظر می کنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون اقتصادی در جمع خبرنگاران در ارتباط با معرفی سه وزیر پیشنهادی به مجلس گفت: حدود یک هفته است که اسامی وزرای پیشنهادی مطرح است اما عمومی نشده بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: من یک هفته است که از این اسامی اطلاع دارم، بنا بود که معرفی شوند اما قطعی نشده بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به این مطلب که در خصوص اسامی وزرای پیشنهادی با مجلس مشورتی نشده بود، گفت: باید با دوستان خودمان صحبت کرده و سپس در مورد آنان اظهارنظر کنیم. در حال حاضر سوابق آنها را دریافت نکرده ایم.

مصباحی مقدم همچنین در خصوص کمیسیون ویژه طرح تحولات اقتصادی گفت: کمیسیون ویژه تشکیل شده و هیات رئیسه آن نیز مشخص شده است.

وی در مورد تعامل کمیسیون ویژه طرح تحولات اقتصادی با دولت گفت: تصمیم کمیسیون ویژه، تعامل مثبت با دولت است و امروز از سوی کمیسیون ویژه با رئیس جمهور مکاتبه شده است و از ایشان وقت ملاقات خواسته شده که امیدواریم این ملاقات هر چه زودتر مورد موافقت قرار گیرد.

رئیس کمیسیون ویژه طرح تحولات اقتصادی گفت: کمیسیون ویژه اعضای آن با نظر مثبت و سازنده موضوع تحولات اقتصادی دولت را دنبال می کند و قدم اول هم نیتشان این است که با اهداف طرح آشنا شوند و اگر متن مکتوبی وجود دارد این متن را دریافت نمایند و اگر نیاز به توضیحات شفاهی بیشتری هم است، رئیس محترم جمهور، وزرا و یا افراد آگاه توضیح این طرح را به کمیسیون ویژه بفرستند.

وی گفت: امیدواریم نمایندگان با ابعاد این طرح کاملا آشنا شوند اگر نیاز به کمک و همکاری باشد از ناحیه مجلس این کمک و همکاری در دستور کار کمیسیون خواهد بود. اگر احیانا دولت لایحه ای داشته باشد ما حتما آن را در اولویت بررسی قرار خواهیم داد. البته بنا بر این است که از ظرفیت کمیسیون های تخصصی فعلی هم استفاده شود.

وی گفت: اگر نیاز به طرحی باشد که نمایندگان مجلس اقدام به تهیه طرح کنند کمیسیون ویژه آن را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet