حلول ماه ربیع الاول
1389/10/22 16:09:00
سرویس اقتصادی
حسینی:

کارخانه قند فریمان جان دوباره می‌گیرد

**نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با حضور در کارخانه قندثابت این شهر برای حل مشکلات این واحد صنعتی آستین بالا زد.

سیدحسین‌حسینی با حضور در جمع کارکنان، رئیس کارخانه و کارشناسان آن و در همراهی اعضای بسیج و انجمن اسلامی کارگران موضوع عدم پرداخت حقوق کارگران موقت را مورد بررسی قرار داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین مشکلات مختلفی را که فعالان در این کارخانه با آن دست به گریبان بودند را شنید.

در این جلسه سیدحسین‌حسینی علاوه بر طرح پیشنهاداتی برای رفع مشکل قول مساعد داد تا با همفکری و مساعدت استاندار خراسان رضوی مسائل کارگران و کارخانه قند فریمان را مرتفع کند.

استان خراسان به علت وجود آب و هوای مساعد برای کشت چغندر تعداد 10 کارخانه از کل کارخانجات چغندری کشور را در خود جای داده است که کارخانه قند ثابت فریمان یکی از آن 10 کارخانه است.

شهرستان فریمان در 77 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار گرفته است و از شرق با تربت‌جام و از جنوب با تربت‌حیدریه هم مرز است. کارخانه قند فریمان اولین کارخانه بخش خصوصی کشور در 7 کیلومتری جنوب این شهرستان واقع شده است.

قرارداد خرید و نصب کارخانه در سال 1337 و توسط شرکت ثابت خراسان با شرکت Polimex Cekope کشور لهستان منعقد و در سال 1338 با ظرفیت هزار تن مصرف چغندر در شبانه‌روز اولین بهره‌برداری خود را انجام داد.

کارخانه قند فریمان به عنوان اولین تولید‌کننده قند استاندارد شده است و محصولات خود را در بسته‌بندی‌های مختلف یک کله، دو کله، سه کله، چهار کله، شش کله و نه کله و نیز قند شکسته یک کیلوگرمی و شکر رافیناد دو کلیوگرمی و شکر رافیناد در اندازه دانه‌های درشت، متوسط و ریز در کیسه‌های 50 کیلوگرمی و در رنگ کیسه‌های مختلف و کله قند کیسه‌ای 45 کیلوگرمی بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet