خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/23 11:48:00
سرویس فرهنگی
یادداشتی از عبدالله کعبی

وزارت ورزش پاسخی به خواسته مردم

**عبدالله کعبی نماینده مردم آبادان در یادداشتی که در روزنامه فرهنگ جنوب خوزستان منتشر شده است به بیان دیدگاه خود در مورد تشکیل وزارت ورزش و جوانان پرداخته است.

طی هفته‌های اخیر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در اقدامی قابل توجه به تصویب تشکیل وزارتخانه ورزش و جوانان رأی مثبت دادند تا از این پس شاهد تحولات قابل توجه دراین امور باشیم.

این اقدام نماینگان در جهت خواست عمومی مردم بود و می‌توان گفت ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان خواست عموم مردم ایران بود چرا که ادغام این دو سازمان منجر به اتخاذ تصمیمات پایدارتر می‌شود.

در حال حاضر جوانان، قشر قابل توجهی از جمعیت کشور را تشکیل داده‌اند که توجه به نیازهای آنها به عنوان مسئله مهمی است و عمده کار این دو نهاد به جوانان باز می‌گردد، زیرا جوانان بیشترین قشری هستند که با این دو سازمان در ارتباط هستند لذا یک نفر باید به شکل مستقیم با این دو سازمان ارتباط داشته باشد تا بتواند مشکلات را با هماهنگی های لازم حل کند و حداقل هفته‌ای یک بار در صحن مجلس حضور پیدا‌کند.

نمایندگان نسبت به این مسئله اقدام کردند زیرا با ادغام این دو سازمان همواره یک نفر به عنوان وزیر پاسخگوی نهادها و مجلس شورای اسلامی خواهد بود و این امر موجب ساماندهی و مشخص شدن اعتبارات این وزارتخانه می‌شود.

مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی، اکثراً دارای مشاوران و کارشناسان قوی هستند که مسایل و مشکلات را حل و فصل می‌کنند و قطعاً پیشنهاد ادغام این دو سازمان بر اساس یک کار کارشناسی مطرح شده بود و تا پیش از تصویب این موضوع نیز با نشست‌های مکرر و اجماع کامل نمایندگان در راستای پاسخ به خواست مردم این امر در جلسات متعددی مطرح شد تا اینکه با رأی نمایندگان به تصویب رسیدتا بخش عمده‌ای از نگرانی مردم رفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet