حلول ماه ربیع الاول
1389/10/23 12:55:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مجلس مکانیسمی دقیق برای نظارت بر هزینه کرد بودجه پژوهشی اعمال کند

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید مکانیسمی دقیق و همه جانبه در خصوص نظارت بر هزینه کرد بودجه پژوهش در دستگاه ها و وزارتخانه ها تعریف کرد.

"سیدعلی میرخلیلی"در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت بودجه پژوهش در کشور اظهار داشت: تخصیص یافتن یک درصد از بودجه ناخالص ملی به  بخش پژوهش باید متاثر از مکانیسم نظارتی درست نسبت به امر تحقیق باشد.

وی خاطرنشان کرد: بودجه پژوهش باید به امر تحقیق در حول موضوعی خاص آن بخش هزینه شود  نه اینکه صرف خرید ساختمان یا  ابزار و سایل شود.

نماینده مردم میناب, رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر نظارت بر دستگاه و وزارتخانه در خصوص اجرایی شدن امر پژوهش افزایش یابد این موضوع موجب افزایش بهره وری، رشد اقتصادی و ...را در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است سالانه تمامی دستگاه ها و وزارتخانه ها عملکردی از تلاش ها و برنامه های خود را در ارتباط با امر تحقیقات به صورت شفاف و روشن ارائه دهند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: بودجه پژوهش و تحقیق به صورت یک امر ضروری مد نظر مسئولان و دست اندرکاران قرار گیرد.       

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet