هدر موبایل
1387/05/09 12:57:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس خواستار شد:

تشکیل انجمن های بین المللی حافظان و قاریان قرآن کریم

رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه بیست و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: با تشکیل انجمن های بین المللی حافظان و قاریان قرآن کریم باید از ساحت مقدس پیامبر اسلام در برابر اهانت های غرب محافظت کرد.

"علی لاریجانی" با تاکید بر برگزاری مسابقات قرآن کریم اظهار داشت: اگر در زمان پیامبر یک ابوجهل وجود داشت، امروز ابوجهل های مدرن انواع و اقسام توهین ها را به پیامبر اسلام انجام می دهند و این وظیفه ما و شماست که از ساحت پیامبر اسلام دفاع کنیم.

وی تاکید کرد: امروز شما قاریان و حافظان می توانید با تشکیل انجمن های بین المللی از ساحت پیامبر اسلام و قرآن کریم دفاع کنید و در برابر اهانت های ابوجهل های مدرن امروزی بایستید.

لاریجانی که در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم سخن می گفت، اظهار داشت: امروز ما باید به توحید در جهان بینی، مودت و ایدئولوژی سیاسی توجه کنیم، اما متاسفانه برخی کشورهای اسلامی در برابر آمریکا مودت و دوستی دارند و در برابر دوستان خود مخرب و جنگ افروزانه عمل می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل سعی دارند هرمی را در منطقه تشکیل دهند که در راس آن آمریکا قرار داشته باشد تا کشورهای منطقه در قاعده آن هرم فقط با راس ارتباط داشته باشند، اما آن چیزی که محاسبات آنان را بر هم زد، فکر توحیدی مسلمانان است و امروز اگر مسلمانان زیر بار قدرت های بزرگ نمی روند، ریشه در فهم توحیدی و اعتقاد به قدرت لایزال الهی و قرآنی دارد.

وی افزود: حقیقت همه ادیان و هدف همه پیامبران توحید است و اگر حقیقت توحید را دریافت کنیم، در انسان و سلوک اجتماعی و انقلابی ایجاد می شود و شرایط را تغییر می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet