هدر موبایل
1389/10/23 13:27:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا:

سفر کلینتون به منطقه برای ترویج ایران ‌هراسی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات ضد ایرانی آمریکایی‌ها را بی‌تاثیر بر روند فعالیت‌های هسته‌ای ایران دانست و اعلام کرد: سفر اخیر کلینتون به منطقه برای تحت تاثیر گذاشتن بر تور هسته‌ای ایران و مذاکرات استانبول صورت می‌گیرد.

"حسین سبحانی نیا" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به درخواست "هیلاری کلینتون"، وزیر خارجه آمریکا از کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنی بر ادامه اعمال تحریم‌ها علیه ایران، گفت: آمریکایی‌ها همیشه در آستانه مذاکرات تلاش‌های گسترده‌ای برای تحت تاثیر گذاشتن این گفت وگو ها شروع می کنند و سفر اخیر خانم کلینتون نیز به منطقه در ادامه آن سیاست‌ها و ترویج سیاست ایران‌هراسی صورت می گیرد.

نماینده نیشابور با یادآوری دعوت جمهوری اسلامی از نمایندگان برخی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای کشورمان، خاطرنشان ساخت: سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به منطقه برای تحت تاثیر گذاشتن تور هسته‌ای ایران و مذاکرات پیش روی ایران و گروه 1+5 در شهر استانبول ترکیه صورت می گیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ایران و گروه 1+5، خاطرنشان ساخت: نتیجه بخش بودن این مذاکرات بستگی به شیوه ورود کشورها به این مذاکرات دارد که آیا در این گفت وگوها به دنبال برون رفت از مشکلات  موجود هستند یا اینکه می خواهند به روند گذشته خود ادامه بدهند.

سبحانی‌نیا با تاکید بر اینکه آنچه مشخص است اقدامات ضد ایرانی آمریکایی‌ها تاثیری بر روند فعالیت‌های هسته‌ای ایران نخواهد داشت، افزود: جمهوری اسلامی روی اصولی که به آنها اعتقاد داشته، تاکید دارد و از آنها در مذاکرات کوتاه نخواهد آمد.

هیلاری کلینتون، وزیرخارجه آمریکا که از روز شنبه سفر 4 روزه خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز کرده، از مقامات این کشورها خواسته که اعمال تحریم‌ها علیه ایران را حفظ کنند.

وی همچنین در دیدار با مقامات اماراتی، مدعی شده است که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، سبب کند شدن پیشرفت‌های هسته ای ایران شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet