هدر موبایل
1387/05/09 19:12:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با دبیر کل اتحادیه عرب:

استراتژی مهم کشورهای منطقه باید ایجاد آرامش و ثبات باشد

لاریجانی در دیدار با دبیر کل اتحادیه عرب گفت: استراتژی مهم کشورهای منطقه باید ایجاد آرامش و ثبات باشد.

به گزارش خانه ملت، عمرو موسی، دبیر کل اتحادیه عرب صبح امروز چهارشنبه با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر علی لاریجانی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های دبیر کل اتحادیه عرب در زمینه رفع اختلافات منطقه‌ای و کمک به استقرار صلح و آرامش در برخی نقاط دنیای عرب و جهان اسلام، گفت: ثبات و آرامش در منطقه به نفع همه کشورهاست و جمهوری اسلامی ایران از تمام تلاش‌های معطوف به برقراری آرامش و ثبات در منطقه حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از برخی رویکردهای جنگ افروزانه دولت آمریکا در منطقه خاورمیانه، گفت: جنگ افروزی در منطقه برای آمریکا تاکنون هزینه‌های بسیار سنگینی را در برداشته و هر گونه تشدید مخاصمات، شرایط منطقه را تغییر می‌دهد.

در ابتدای این دیدار عمرو موسی انتخاب دکتر لاریجانی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و تاکید کرد که ملاقات با رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان فردی فرهیخته و سیاستمدار از اهمیت زیادی برخوردار است.

دبیر کل اتحادیه عرب جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه و جهان خواند و با تقدیر از تلاش ها و اهتمام جمهوری اسلامی ایران در زمینه کمک به استقرار ثبات و آرامش در کشورهای بحران زده عراق، افغانستان و لبنان خواستار استمرار رایزنی‌ها و تبادل نظرات بین جمهوری اسلامی و اتحادیه عرب در جهت دستیابی به راهکارهای مناسب برای همکاری‌های منطقه ای و بین المللی شد.

وی هم چنین به تشریح فعالیت‌های خود در زمینه کمک به برقراری آرامش در لبنان و سودان پرداخت و گفت: تلاش‌های زیادی در این ارتباط صورت گرفته و گفت و گوها برای حصول به نتایج نهایی همچنان ادامه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet