خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/23 14:05:00
سرویس بین الملل
کرمی:

1+5 برای نتیجه بخش بودن مذاکرات مواضع خود را تغییر دهد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات پیش روی ایران با غربی‌ها، اعلام کرد: اگر آمریکایی‌ها و ۱+۵ می‌خواهند در مذاکرات استانبول نتیجه بگیرند، باید در مواضع خود تغییر ایجاد کنند.

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به برخی فضاسازی‌ها که علیه ایران در آستانه مذاکرات ایران با گروه 1+5 در شهر استانبول ترکیه ایجاد شده است، گفت: براساس روال گذشته، جمهوری اسلامی همواره از موضع مذاکره حمایت کرده و الان هم تهران دارای همین دیدگاه است و در این راستا طرح ادعاها از سوی کشورهای غربی علیه ایران چیز جدیدی نیست.

نماینده کرمان و راور با تاکید بر اینکه موضع ایران، موضع روشنی است، خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها و 1+5 می‌خواهند از مذاکرات استانبول نتیجه بگیرند باید آنها در مواضع خود در قبال تهران تغییر ایجاد کنند.

کرمی با اظهار اینکه در مذاکرات استفاده از روش تحریم و زبان تهدید و تطمیع نتایجی برای گروه 1+5 نخواهد داشت، افزود: غربی‌ها اگر می‌خواهند در مذاکرات با جمهوری اسلامی نتیجه بگیرند باید در نحوه برخورد با تهران تغییر ایجاد کرده و بدانند که با روش‌های قبلی نتیجه‌ای برای آنها حاصل نخواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه برای نتیجه بخش بودن مذاکرات ایران و غرب، باید گوش شنوایی برای شنیدن حرف های تهران وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: در صورت شنیده شدن حرف های ایران می توان با غربی ها در خصوص برخی موضوعات مشترک در عرصه جهانی همکاری کرد و به نتیجه رسید.

قرار است مذاکرات ایران با پنج عضو دایم شورای امنیت (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان موسوم به گروه 1+5 در اول و دوم بهمن‌ماه در شهر استانبول ترکیه بر روی مسایل و موضوعات مشترک برگزار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet