هدر موبایل
1389/10/23 17:46:00
سرویس اقتصادی

بهره‌‌برداری از راه‌آهن اردبیل - میانه تا سال 91

**نماینده مردم اردبیل از تخصیص اعتبار ۵۰۰میلیون تومانی برای زیرساخت‌های صارم‌السلطنه، نمین و فندق‌لو خبرداد و گفت: پیرو پیگیری‌های صورت گرفته بناست ۲۰۰میلیون تومان برای بقعه ‌شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی و مغازه‌های اطراف آن اختصاص یابد.

"سیدکاظم موسوی" در گفت و گو با خبر اردبیل افزود: پیرو اقدامات انجام شده صدمیلیون تومان برای شرکت آذران از جناب بقایی دریافت و در اختیار مدیران میراث فرهنگی و گردشگری استان قرار داده شده است که جا دارد در اینجا از جناب مهندس ندایی مدیرکل گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل تشکر شود.

موسوی در ادامه تصریح کرد: بناست 300میلیون تومان از اعتبارات ملی برای آبرسانی به روستاهای کلشن، سید و میرزانق اختصاص یابد که 200میلیون تومان آن به این سه روستا و صدمیلیون تومان برای روستاهای قره‌تپه، قره‌حسن‌لو و میرزا رحیم‌لو تخصیص یابد.

نماینده مردم اردبیل در‌خصوص آبرسانی به روستاهای نیر هم گفت: بناست 230 میلیون تومان اعتبار برای آبرسانی روستاهای نیر تخصیص یابد که از این مبلغ 300میلیون تومان برای هزینه امتیاز آب کنتور روستایی علی‌آباد تخصیص یافته است.

موسوی تصریح کرد: در زمینه سایر راه‌های اخیر معاون وزیر راه و ترابری جناب مهندس رهنما به اردبیل آمدند و از راه‌های تبریز - میانه- سرچم به اردبیل و همچنین راه‌آهن میانه به اردبیل بازدید شد و با توجه به اینکه هنوز بودجه سال 90 به مجلس نیامده است‌، بناست زیرساخت‌های لازم در این زمینه فراهم شود.

نماینده مردم اردبیل افزود: نمایندگان وزیر راه از نزدیک با مشکلات شبکه ریلی آشنا شدند و این تصمیم اتخاذ شد که اعتبارات راه‌آهن این شهرستان دوبرابر شود که ان‌شاء‌الله پیرو این اعتبارات شبکه ریلی استان اردبیل به پارس‌آباد مغان متصل شود و مردم پارس‌آباد نیز از آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: پس از اتصال شبکه ریلی به حوزه اردبیل و سپس قفقاز بی‌شک استان اردبیل از بن‌بست خارج می‌شود و امیدواریم در سال 90 ایستگاه شبکه ریلی از اردبیل به پارس‌آباد و راه سرچم به اردبیل ظرف چند ماه دیگر به اتمام برسد.

به گفته موسوی، راه‌آهن میانه به اردبیل در اواخر سال 91 تا 92 به اتمام می‌رسد. نماینده اردبیل با توجه به هزینه‌های این راه‌ها گفت: راه‌ اردبیل به پارس‌آباد حدود 700میلیارد تومان هزینه دارد و امید می‌رود که فاینانس خارجی بیاید و شاید اگر اعتبارات از این بحث بیاید شاید زودتر از موعد افتتاح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet