هدر موبایل
1389/10/23 15:02:00
سرویس اقتصادی
عباس رجایی:

واردات گندم و گوشت تحت نظارت و کنترل است

**نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به ضرورت کنترل واردات در شرایط کنونی گفت: واردات در بسیاری از حوزه‌ها منتفی نیست اما باید با تخصص و نظارت صورت گیرد.

عباس رجایی درخصوص محصول گندم به هفته‌نامه «وقایع استان» مرکزی گفت: درخصوص این محصول اگرچه ما مازاد تولید داخلی داریم اما با توجه به نگرانی از بابت آسیب‌هایی که خشکسالی در سال‌های آینده به میزان تولید می‌تواند وارد کند باید آینده‌گری کرد مگر اینکه اتفاق ‌جوّی خاصی افتاده و حجم تولید به اندازه سابق برگردد.

رجایی خاطرنشان‌کرد: با وجود مازاد تولید نمی‌توان گفت دغدغه واردات گندم منتفی است و این دغدغه وجود دارد چون اگر در حال‌حاضر وارد نکنیم و کار به کسری گندم مورد نیاز برسد، باید قبل از واکنش بازار جهانی نسبت به این بحران در کشور ما، برای واردات گندم تصمیم‌گیری شده باشد.اما در مورد گوشت نیز ما در داخل با کمبود تولید پروتئین مواجه هستیم و کمبود علوفه به خاطر خشکسالی، تولید در این بخش را از دست داده‌ایم.

وی ادامه داد: خشکسالی باعث شده ما در برخی اغلام پروتئینی نیز احتیاج به واردات داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح‌ کرد: علی‌القاعده وزارت کشاورزی روی واردات این بخش نیز نظارت دارد تا واردات در چارچوب قانون صورت گیرد.این عضو کمیسیون کشاورزی خاطرنشان‌کرد: از زمان تصویب این قانون و ایجاد کارگروه کنترل واردات در مجلس تاکنون گزارش تخلفی نداشته‌ایم و به دنبال این هستیم که قوانین درست اجرا شود.

 وی تصریح کرد: باتوجه به قانونی که جهت نظارت وزارت جهاد کشاورزی بر واردات این اقلام تصویب شد برای این بخش جای نگرانی وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet