هدر موبایل
1389/10/24 10:12:00
سرویس فرهنگی
شعبانی:

کمیسیون ماده 32 مصوبات استانی را پیش از بررسی در هیات دولت بررسی کند

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون ماده ۳۲ باید پیش از تصویب مصوبات استانی در جلسات هیات دولت ، توجیه بودن مصوبات را از لحاظ اقتصادی مورد بررسی قرار دهد.

"محمدرضا شعبانی" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص نحوه فعالیت کمیسیون ماده 32 اظهارداشت: توجیه بودن طرح ها از لحاظ اقتصادی و فنی یکی از ضرورت های مهم  به شمار می آید،اما نکته این است چه موقع و چگونه  این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 32 منبعث از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری فعال شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید راهکاریی اتخاذ شود که مصوبات سفرهای استانی پیش از این که  در جلسه هیات دولت به تصویب برسند از طرف کمیسیون ماده 32 مورد بررسی قرار گیرند.

شعبانی یادآورشد:نباید پس از اینکه طرح مصوب شد تازه گروه هایی موظف شوند که آیا طرح دارای توجیه اقتصادی است یا خیر ؟ اگر چنین امری رخ دهد این موضوع موجب افزایش سطح توقع و انتظار در مردم می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: دولت باید پس از اجرایی شدن برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به گونه ای مدون و اجرایی کند که طرح ها دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند.

یادآور می شود که براساس ماده 32 قانون برنامه چهارم طرح ها باید از این نظر که دارای توجیه اقتصادی هستند به تصویب کمیسیونی که با نام این ماده در مراکز استان تشکیل شده است برسد.پروژه های ملی علاوه بر مصوبه کمیسیون ماده 32 استان پس از تایید وزارتخانه مربوطه به دفتر معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری ارسال شده تا با اخذ مجوز کمیسون ماده 32 کشور برای تامین اعتبار در لایحه بودجه مجلس شورای  اسلامی قرار بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet