حلول ماه ربیع الاول
1389/10/24 10:23:00
سرویس اقتصادی
کاتوزیان با تاکید بر ضرورت آزادسازی قمیت‌ حامل‌های انرژی

مصوبات مجلس دقیق اجرا شود

**رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه نیافته برای حرکت به سمت و سوی پیشرفت و توسعه یافتگی آزادسازی حامل‌های انرژی را باید مدنظر قرار دهند گفت: نباید فراموش کرد که باید قانون مجلس نیز دقیق اجرا شود.

"حمیدرضا کاتوزیان"در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه اجرای هدفمندی یارانه‌ها باید منطبق بر قانون تصویب شده مجلس باشد، گفت: مصوبه مجلس دیکته می‌کند که آزادسازی حامل‌های انرژی باید در طول پنج ساله برنامه پنجم توسعه صورت گیرد و به تدریج حامل‌ها به قیمت اصلی آن در خلیج فارس برسد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با تاکید بر اینکه دولت در زمینه آزادسازی قیمت‌های حامل‌های انرژی عجولانه عمل کرده است گفت: دستگاه قانونگذاری مجلس با تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها در نظر داشت قیمت انرژی پس از 5 سال به 90 درصد قیمت اصلی خود برسد این درحالی است که دولت در طول یکسال قیمت برخی از حامل‌ها را به نصف قیمت و در برخی دیگر به 100 درصد قیمت افزایش داده است.

به گفته این نماینده، چنین اقدامی از سوی دولت عجولانه است چرا که باعث بر هم خوردن تعادل در جامعه می‌شود و احتمال دارد نتایج نا مناسبی در برداشته باشد.

کاتوزیان تاکید کرد: دولت باید توجه بیشتری داشته باشد و قانون هدفمندی یارانه‌ها را دقیق اجرا کند تا فشاری بر مردم و جامعه وارد نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet