حلول ماه ربیع الاول
1389/10/24 10:57:00
سرویس سیاسی
اتحادیه بین المجالس جهانی:

تبعید نمایندگان فلسطینی دزدی سیاسی است

**اتحادیه بین المجالس جهانی تبعید نمایندگان فلسطینی از قدس را محکوم و آن را دزدی سیاسی خواند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الرای چاپ امان،‌ "اندرس جانسون" دبیر کل اتحادیه بین المجالس جهانی ادامه تبعید تعدادی از نمایندگان پارلمان فلسطینی از شهر قدس را "دزدی سیاسی" توصیف کرد که نه تنها علیه این افراد بلکه ضد هر نماینده پارلمان درجهان است.

وی افزود: نمایندگان پارلمان فلسطین حق دارند فعالیت های پارلمانی خود را به دور از هر گونه دخالت خارجی انجام دهند. آنها در در این زمینه با دیگر نمایندگان پارلمان در جهان تقاوتی ندارند.

 جانسون ادامه داد: دور کردن و تبعید نمایندگان پارلمان با اصول قانونی متعارض است. اصولی که در برگیرنده قوانین بین المللی مربوط به درگیری های مسلحانه در سرزمین های اشغالی است به صورت جدی تبعید را منع می کند . قوانین بین المللی دخالت در تعیین محل سکونت نمایندگان پارلمان را رد می کند. آنها حق دارند به مانند هر شهروند دیگری در کشورشان زندگی کنند.

تعدادی از نمایندگان فلسطینی که به مدت چهار سال به اتهام به اسارت گرفتن یک سرباز اسرائیلی در زندان های رژیم صهیونیستی بودند از سال گذشته تا کنون و پس از آزادی از زندان، به تبعید یا بازداشت با هدف جلوگیری از فعالیت پارلمانی محکوم شدند. بازداشت و تبعید این نمایندگان هنوز ادامه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet