هدر اصلی
1389/10/24 11:27:00
سرویس سیاسی
سروری با تاکید بر بی نتیجه بودن سیاست های تحریمی آمریکا علیه ایران:

ایران قدم های بعد از تحریم را استوارتر برداشته است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا را ناشی از بی‌نتیجه ماندن سیاست‌های تحریمی و فشاری این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: آمریکائی‌ها به خوبی به شکست خود در اعمال تحریم علیه ایران واقفند از این رو تلاش می کنند با به راه انداختن جنگ روانی علیه ایران خصوصا در منطقه به نوعی بازی باخته را پیروز جلوه دهند.

"پرویز سروری" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به درخواست هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا از کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنی بر ادامه اعمال تحریم‌ها علیه ایران و موثر بودن تحریم‌ها در فعالیت‌های هسته‌ای ایران اظهار داشت: خانم کلینتون بدون توجه به واقعیت‌های موجود تنها آمال و آرزوهای خود را بیان کرده‌اند

وی افزود: این اظهارات ناشی از آن است که سرمایه‌گذاری‌های سنگین و بی‌شماری که دولت آمریکا و هم پیمانانش برای تحریم  و تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی انجام دادند نتیجه‌ای نداشته است.

نماینده تهران با بیان اینکه جمهوری اسلامی قدم‌های بعد از تحریم را استوارتر و محکم‌تر از قبل برداشته است،گفت: جهانیان شاهد بودند که علی‌رغم تمامی تحریم‌ها و تبلیغات منفی کشورهای غربی و آمریکا علیه کشورمان، ما توانستیم طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را با موفقیت اجرا کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: هرکس که با الفبای علم اقتصاد آشنا باشد می داند که برای کشوری که در فشار و تحریم است اجرای چنین طرح عظیم، پرچالش و بزرگی تا چه اندازه دشوار است اما ما توانستیم با ثبات و آرامش این تحول اقتصادی را با موفقیت اعمال کنیم.

سروری با تاکید بر اینکه این موفقیت‌ها پیام‌های روشن و آشکاری برای سران کشورهای غربی و آمریکا دارد، خاطرنشان ساخت: آمریکائی‌ها به خوبی به شکست خود در اعمال تحریم علیه ایران واقفند از این رو تلاش می کنند با به راه انداختن جنگ روانی علیه ایران خصوصا در منطقه به نوعی بازی باخته را پیروز جلوه دهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با ناموفق دانستن سیاست‌های آمریکا در منطقه خلیج فارس، اظهار داشت:  از یک سو سیاست‌های منطقه ای واشنگتن در مورد عراق، افغانستان و فلسطین با شکست روبرو شده است و از سوی دیگر آنها به نقش ایران به عنوان یک بازیگر فعال منطقه‌ای بیش از گذشته پی برده‌اند و می دانند که بدون کمک ایران قادر نیستند که هیچ هدفی را در منطقه به نتیجه برسانند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از مقامات آمریکایی خواست به جای پرداختن به مسایل انحرافی واقعیت ایران قدرتمند و هسته‌ای را بپذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet