خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/10/24 12:04:00
سرویس بین الملل
آقازاده با رد ادعاهای سازمان های اطلاعاتی آمریکا؛

فعالیت‌های هسته‌ای ایران دچار رکود نشده است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رد هر گونه رکود در فعالیت‌های هسته‌ای ایران، اعلام کرد: گزارش سازمان اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی یک حرکت انحرافی است.

"سیدعلی آقازاده دافساری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر کند شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، گفت: وقتی سابقه گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی‌ها را مشاهده می کنیم یک تناقض فاحشی را در قضاوت‌های آنها مشاهده می‌کنیم.

نماینده رشت با غیردقیق خواندن اطلاعات سرویس‌های جاسوسی غرب از فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران، خاطرنشان کرد: معمولا اطلاعاتی که غربی‌ها از طریق ماهواره و سرویس‌های جاسوسی خود از فعالیت‌های هسته ای ایران به دست می‌آورند کور بوده و نمی‌توانند ارزیابی دقیقی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران داشته باشند و گزارش فعلی  این سازمان‌ها نیز دارای همین ویژگی است.

وی همچنین با تناقض‌آمیز خواندن گزارش‌ سازمان‌های اطلاعاتی غربی‌ها در خصوص فعالیت‌های هسته ایران، گفت: یکبار اینها در گزارش‌های خود از تند شدن و بار دیگر از کند شدن فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران خبر می دهند و در حقیقت با طرح این ادعاها به دنبال این هستند که موفقیت‌های جمهوری اسلامی را در عرصه‌های مختلف تحت تاثیر قرار داده و از عکس العمل تهران به اطلاعاتی دست یابند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انحرافی خواندن گزارش سرویس‌های جاسوسی غربی‌ها علیه ایران، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همیشه در خصوص استفاده از انرژی  هسته‌ای صلح آمیز یک روند ثابت و روشنی را مطرح کرده و آن استفاده از این انرژی در زمینه های پزشکی، صنعتی و کشاورزی است.

آقازاده با اظهار اینکه بر اساس سیاست‌های اعلامی جمهوراسلامی، هیچ نوع رکودی در روند فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران وجود ندارد و با همان روند از پیش تعیین شده به پیش می‎رود، افزود: در برخی مواقع هم تهران جلوتر از برنامه از پیش تعیین شده در استفاده صلح آمیز از فعالیت‌های هسته‌ای به اهداف خود رسیده است.

نماینده رشت در پایان تصریح کرد: جمهوری اسلامی همانطور که پیش از این بارها اعلام کرده، مخالف استفاده از سلاح هسته‌ای است و به دنبال این است که همه کشورها از انرژی صلح آمیز هسته‌ای استفاده کنند.

 به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، اخیرا سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت از ترور دانشمندان هسته ای ایران مدعی شدند که سرعت فعالیت‌های هسته ای تهران کندتر شده است.

این سازمان ها مدعی اند که کاهش سرعت پیشرفت فعالیت‌های هسته‌ای ایران به دلیل بروز مشکلات فنی و کمبود نیرو بوده است.

براساس این گزارش‌های منتشره، ادعا شده که فشارهای سیاسی به ایران بی تاثیر نبوده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet