هدر موبایل
1387/05/10 11:35:00
سرویس بین الملل

دیدار معاون وزیر امورخارجه سنگاپور با رییس مجلس شورای اسلامی

"بیلاهاری " معاون وزیر امورخارجه سنگاپور ، عصر روز چهارشنبه با دکتر علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد .

به گزارش خانه ملت ، در ابتدای این دیدار معاون وزیرامورخارجه سنگاپور ضمن تقدیم پیام تبریک رییس مجلس سنگاپور به لاریجانی به مناسبت انتخاب ایشان به ریاست مجلس شورای سلامی ، اظهار امیدواری کرد که مناسبات دو کشور با حمایت مجلس شورای اسلامی بیش از پیش گسترش یابد.
رییس مجلس شورای اسلامی بااشاره به روابط دوستانه تهران و سنگاپور بر حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش مناسبات دو کشور تاکید کرد گفت : ایران و سنگاپور از ظرفیتهای خوبی برای گسترش همکاریها برخوردارند و مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناسبات پارلمانی در راستای تعمیق روابط همه جانبه میان دو کشور آمادگی کامل دارد .
وی همچنین تقویت و تحرک بیشتر بخش خصوصی را از اولویتهای سیاست اقتصادی جمهوری اسلامی ایران خواند و بااشاره به نشست آتی اتاقهای بازرگانی دو کشور در سنگاپور ، اظهار داشت : باتوجه به اینکه ، همکاریهای اقتصادی می تواند تسهیل کننده همکاریهای سیاسی باشد، مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاریهای اقتصادی حمایت می کند.
در این دیدار معاون وزیر امورخارجه سنگاپور که برای شرکت در اجلاس وزرا خارجه کشورهای غیرمتعهد به تهران سفر کرده است ، از برگزاری شایسته این اجلاس به میزبانی جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد و گفت : اجلاس با برنامه و مدیریت بسیار خوبی برگزار شد و ما با اجماع کامل به جمع بندی رسیدیم .
وی همچنین از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری بزرگ و مهم در منطقه یاد و اظهار امیدواری کرد با اراده و تلاش مسوولین دو کشور مناسبات کنونی به سطح مطلوب طرفین ارتقا یابد.
شایان ذکر است که دراین ملاقات معاون وزیر امورخارجه سنگاپور پیام دعوت رییس مجلس کشورش را از دکتر لاریجانی برای سفر به سنگاپور به ایشان تقدیم کرد که رییس مجلس شورای اسلامی برای پاسخگویی به این دعوت د رفرصتی مناسب اظهار امیدواری کرد..

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet