هدر موبایل
1389/10/25 10:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دلخوش پیش‌بینی‌ کرد:

احتمالا اعدام قاچاقچیان در مجلس تصویب نمی‌شود

**رییس فراکسیون گمرک مجلس شورای اسلامی در مورد پیشنهاد جدید ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر اعدام قاچاقچیان کالا، این‌گونه پیش‌بینی کرد که این موضوع تصویب نشود.

به گزارش ایسنا چند روز قبل وقتی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تجربه کشور چین در مورد اعدام قاچاقچیان اشاره می‌کرد، یادآور شده بود که این موضوع در لایحه‌ای که قرار است در دولت بررسی و تصویب شود مطرح شده است.

در این مورد دلخوش، رییس فراکسیون گمرک مجلس با بیان نظر کارشناسی خود در این مورد پیش‌بینی کرد که این موضوع تصویب و اجرا نشود.

دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این حکم به نوع قاچاق که قاچاق انسان و یا مواد مخدر باشد بستگی دارد که هرکدام برای خود مراتبی دارند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر موضوع اعدام قاچاقچیان کالا پس از تصویب دولت به مجلس بیاید، فکر می‌کند تصویب شود یا نه؟ عنوان کرد: ما حکم اعدام نمی‌توانیم بدانیم. بلکه این موضوع به باید قوه قضاییه برود و در آنجا لایحه تهیه شود و سپس به کمیسیون قضایی بیاید. لایحه این‌گونه قوانین را خود قوه قضائیه باید تهیه کند و سپس در کمیسیون قضایی مجلس رسیدگی و پیگیری ‌شود.

دلخوش یادآور شد: در مجلس بحث قاچاق به دو بخش کمیسیون اقتصادی و کمیسیون قضایی مربوط می‌شود که آن‌هایی که جرایم آن‌ها سنگین باشد به آن کمیسیون قضایی برمی‌گردد و آن‌هایی که بحث اقتصادی باشند در کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شوند. ما می‌توانیم در مورد مدت حبس و میزان جریمه آن کسی که اقدام به قاچاق کرد بررسی‌هایی داشته باشیم.

وی در ادامه در مورد حکم اعدام برای قاچاقچیان کالا با اشاره به این‌که پیش از این، چنین قانونی در مورد قاچاق نبوده است، تصریح کرد: این را نمی‌گذارند.

دلخوش اضافه کرد: پیش‌بینی من این است که این موضوع تصویب نشود و تصویب نمی‌شود.

وی یادآور شد: ما اخیرا هم یک نشستی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا داشتیم که در نوشتن قانون و لایحه و این‌ گونه موارد در حال همکاری هستیم و فعلا در بخش جرایم آن می‌توان اقداماتی پیش‌بینی‌ کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet