خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/05/17 09:23:00
سرویس کمیسیون ها

به منظور پاسخ به سوالات نمایندگان، وزیر بهداشت و درمان در کمیسیون مربوطه حضور یافت

وزیر بهداشت و درمان با حضور در کمیسیون به سوالات محمد جعفر سادات‌موسوی ـ نماینده‌ مبارکه ـ، محمدعلی مقنیان نماینده‌ بیجار و امیر حسنخانی ـ نماینده‌ فردوس ـ پاسخ داد.

 

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه‌ روز سه شنبه کمیسیون بهداشت و درمان، سوال سادات‌موسوی درباره‌ تهیه‌ نشدن آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت پسمانده ها و زباله‌های بیمارستانی و سوال مقنیان درباره چگونگی صدور مدرک گواهی‌نامه فوق دیپلم تحصیلی نماینده‌ قبلی شهر بیجار مطرح گردید که پاسخ‌های باقری لنکرانی آنها را قانع نکرد و سوالات برای طرح در صحن علنی مجلس به هیات رییسه ارسال شد.

همچنین سوال امیر حسنخانی در مورد چگونگی تعیین تعرفه پزشکی در بخش خصوصی که موجب شکافته شدن بحث تعرفه و سرانه و اقتصاد بهداشت بود، مطرح گردید.

کمیسیون نگرانی های مشترک کمیسیون بهداشت و وزارت بهداشت در خصوص واقعی نبودن تعرفه‌ها، پایین بودن سرانه درمان در کشور و پایین بودن سهم سلامت از درآمد ناخالص ملی را مورد بررسی قرار داد، که قرار شد در ادامه‌ گزارش کمیته 5 نفره تعیین تعرفه واقعی، جلسه‌ای متشکل از نمایندگانی از وزارت بازرگانی، سازمان نظام پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ‌و وزارت بهداشت و درمان تشکیل شود تا با نگاه واقعی تعرفه‌ها منطقی دیده شود.

همچنین تصمیم گرفته شد در جلسه ای‌ مشترک با حضور سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت و درمان، کمیسیون بهداشت مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای راه‌های منطقی کردن سرانه سلامت تعرفه و مخصوصا دیدن واقعی اعتبارات فصل بهداشت و درمان تصمیم‌گیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet