خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/10/25 15:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدری:

تشکیل وزارت ورزش و جوانان نقش بسزایی در تقسیم عادلانه اعتبارات و حل مشکل جوانان دارد

**عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با موافقت جدی با ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت ورزش و جوانان این مصوبه را بهترین تصمیم مجلس در دوره هشتم برای کمک به جوانان و کشور دانست.

فخرالدین حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، تصویب طرح تشکیل وزارت ورزش و جوانان از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان را مهم ترین اقدام و تصمیم مجلس در رابطه با بحث وزارتخانه‌ها دانست و تصریح کرد: تا زمانی که این سازمان‌ها تحت عنوان معاونت رییس جمهور بودند نمایندگان اطلاعات زیادی از نحوه عملکرد و اقدامات آنها نداشتند.

نماینده سقز و بانه در خانه ملت با انتقاد از عملکرد سازمان ملی جوانان در استان‌های مختلف به خصوص حوزه انتخابیه‌اش، گفت: سازمان ملی جوانان در استان‌های مختلف هیچ کارکردی ندارد و اصلا مشخص نیست که بودجه تخصیص یافته را چطور هزینه می‌کند و چه برنامه‌ای برای جوانان دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه سازمان تربیت بدنی هم در اکثر پروژه‌های مربوط به استان‌های مختلف به خصوص مناطق محروم وضعیت مناسبی ندارد، روسای سازمان تربیت بدنی بودجه‌ای از بودجه کل تربیت بدنی در اختیار دارند اما آن را عنوان پاداش به ورزشکاران ورزش‌های حرفه‌ای که بیشتر در مناطق برخوردار از آنها استفاده می‌شود اختصاص می‌دهند و این در حالیست که مناطق محروم از کمترین امکانات موجود برای تربیت بدنی برخوردار نیستند.

عضو فراکسیون جوانان با انتقاد از برخی عملکردهای سازمان تربیت بدنی در مناطق محروم دانست و اظهار کرد: ورزشکاران مناطق محروم هم توانمندی بالایی دارند و می‌توانند خود را نشان دهند اما به دلیل کمبود امکانات جایی برای تحقق این امور وجود ندارد، تاسف‌بارتر این است که این موضوع هیچ‌گاه مورد توجه روسای سازمان تربیت بدنی قرار نگرفته است.

نماینده سقز و بانه در خانه ملت افزود: بنابراین تشکیل وزارت ورزش و جوانان می‌تواند در تقسیم عادلانه اعتبارات بخش ورزش و تقسیم عادلانه اعتبارات بخش جوانان نقش بسزایی داشته باشد، و راهکار اساسی حل مشکل جوانان و ورزش در سراسر کشور با توجه به پتانسیل‌هایی که بوجود خواهد آمد باشد، ضمن این‌که از برخی اعمال سلیقه‌هایی که هم در سازمان تربیت بدنی و هم سازمان ملی جوانان وجود داشت، جلوگیری می‌شود.

عضو فراکسیون جوانان در خاتمه تاکید کرد: سازمان ملی جوانان هیچ کاری در این مملکت انجام نمی‌داد، حداقل شاید با تشکیل وزارت ورزش و جوانان و انتخاب وزیر، اعتبارات این حوزه در مسیر ارتقای وضعیت جوانان و ورزش کشور باشد و برنامه‌های منسجم‌تری در این حوزه تدوین شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet