حلول ماه ربیع الاول
1389/10/25 16:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و لبنان:

روی کارآمدن دولت مردمی درلبنان، به انسجام داخلی این کشور می‌انجامد

**نایب رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و لبنان مجلس، با اشاره به وضعیت فعلی دولت لبنان و استعفای ۱۱ عضو کابینه سعد حریری، گفت: اگر مجموع تصمیم‌گیرندگان لبنان بتوانند دولتی را بر سر کار بیاورند که بیش از تکیه به قدرت‌های خارجی در بین مردم لبنان ریشه داشته باشد و به مصالح مردم بیندیشد این روند مردم را به انسجام و اتحاد داخلی می‌رساند.

سید احمد آوایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از ترور رفیق حریری برخی مرتجعین منطقه مثل اسرائیل و البته آمریکا سعی کردند انگشت اتهام را به طرف سوریه و حزب‌الله نشانه بگیرند اما در تحقیقات به نتیجه نرسیدند و در دادگاهی که تشکیل شد هم تحرکات نشان داد که این دادگاه می‌خواهد حکمی سیاسی و نه قضایی صادر کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد این دادگاه تحت فشار آمریکا و برخی مرتجعین منطقه، زمینه‌ساز تشنج داخلی در لبنان می‌شود و عده‌ای می‌خواهند بی‌جهت حزب‌الله و سوریه را در این موضوع محکوم کنند و به دنبال آن قطعنامه‌هایی علیه لبنان صادر کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز حزب‌الله پایگاه اصلی مقاومت در برابر اسرائیل است و تنها مجموعه‌ای است که بعد از پیدایش این رژیم غاصب در مقابل آن ایستاده و توانسته لبنان را نجات دهد و افسانه شکست‌ناپذیری اسرائیل را درهم بشکند؛ به عبارتی اگر حزب‌الله را در یک کفه و جهان عرب را در کفه دیگر ترازو قرار دهیم حزب‌الله به مراتب سنگینی بیشتری خواهد داشت.

آوایی در ادامه با اشاره به استعفای 11 عضو کابینه سعد حریری، خاطر نشان کرد: همه این افراد لزوما شیعه نیستند اما جزو مجموعه ائتلاف حزب‌الله هستند و اعتراض آنها به سعد حریری است که عملا در مقابل آمریکا و دادگاهی که رای آن از پیش تعیین شده نرمش نشان داده است در حالیکه رای این دادگاه یک رای سیاسی و نه قضایی است.

نایب رییس گروه دوستی - پارلمانی ایران و لبنان مجلس، استعفای 11 عضو کابینه که باعث سقوط دولت لبنان شده را اقدام مبارکی دانست و یادآور شد: اگر چه ایران همواره حامی مردم لبنان بوده اما این حمایت‌ها صرفا حمایت‌های معنوی بوده و ایران هیچگاه در این کشور دخالت نداشته است، آنها تنها سعی دارند تا با متهم کردن ایران در این قضایا شکست خود را به گردن برخی کشورها از جمله ایران بیندازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet