حلول ماه ربیع الاول
1389/10/25 16:31:00
سرویس فرهنگی
نماینده زنجان و طارم در مجلس:

پیشرفت جامعه در سایه علم و ایمان میسر می‌شود

**نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، همراه‌سازی علم و ایمان را موجب اعتلای جامعه و افراد دانست و گفت: پیشرفت جامعه اسلامی در سایه علم و ایمان میسر می‌شود.

"سعدالله نصیری قیداری" در گفت‌وگو با روزنامه «مردم نو» زنجان به شهادت دکتر شهریاری در راه علم و دانش اشاره کرد و افزود: دکتر شهریاری با شهادت و خون پاک خود به اساتید و دانشجویان این موضوع را آموخت که دانش تنها در سایه ایمان به اوج خود می‌رسد.

وی، به نبود ایمان در کنار علم در جهان امروز اشاره کرد و یادآورشد: در زمان حاضر جهان مادی به رغم پیشرفتهای علمی، دستخوش مصیبت‌ها و فجایع بسیاری مانند شهادت دکتر شهریاری است.

نصیری قیداری، گفت: تمامی جنایات امروز بشر ناشی ازتحت‌الشعاع قرار گرفتن معنویت از مادیاتی است که بشر در آن گرفتار شده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، گفت: دانشجویان درمکتب اساتیدی همچون دکتر شهریاری متوجه شده‌اند که پیشرفت و اعتلای انسان ضمن تحصیل دانش درمکتب و سایه دین اسلام اوج می‌گیرد و محقق می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم درمجلس شورای اسلامی، شهید شهریاری را نمونه بارز پیوستگی علم و ایمان دانست و گفت: همراه‌سازی علم با ایمان موجب ماندگاری دانشمندان می‌شود.

 سعدالله نصیری قیداری در آیین چهلمین روز گرامیداشت شهادت «شهید شهریاری»، وجود دانشمندی همچون وی را موجب اعتلای علمی و معنوی کشور و نظام اسلامی دانست و افزود: این شهید دانشمند با مجاهدت علمی و تهذیب اخلاقی سابقه درخشانی از خود بر جای گذاشت.

وی، ترور این دانشمند هسته‌ای را ناشی از خشم و غضب بی‌حد دشمنان نظام اسلامی و مخالفان هسته‌ای شدن ایران دانست و یادآورشد: دشمنان باید چشمان خود را باز کرده و بنگرند که چنین تروری اشتیاق و اراده دانشجویان و دانشمندان هسته‌ای را برای اعتلای علمی و فناوری هسته‌ای کشور راسختر کرده است.

نصیری قیداری، همراه‌سازی علم و ایمان را موجب تکامل عالمان و دانشمندان دانست و اظهار کرد: دشمنان نمی‌توانند علم و معنویت را در کنار یکدیگر قبول کنند و از درک بعد علمی و معنوی شهدای دانشمندی همچون شهید شهریاری ناتوان
هستند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، قرآن کریم را نمونه بارز تاکید اسلام بر همراهی علم و ایمان دانست و گفت: با گذشت یکهزار و 400 سال از نزول قرآن کریم بر پیامبر بزرگ اسلام (ص) تا زمان حاضر هیچ اختلافی و تضادی بین بیانات علمی قرآن و یافته‌های دانشمندان جهان پیدا نشده و همه به اعجاز علمی قرآن کریم پی برده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet