هدر موبایل
1389/10/25 17:03:00
سرویس اقتصادی
پیمان فروزش خبر داد:

ارائه گزارش تفحص از بانک‌های دولتی تا پایان سال

**رییس کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد بانکهای دولتی کشور با اشاره به نهایی شدن مراحل تدوین گزارش تحقثق و تفحض از عملکرد بانک‌ها، گفت: کمیته در بررسی خود به نتایج خوبی رسیده است و انشالله این گزارش تا پایان سال به اطلاع نمایندگان مردم خواهد رسید.

"پیمان فروزش" رییس کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی کشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت از پی گیری جدی این تحقیق و تفحص توسط اعضای کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها خبر داد و گفت: عملکرد همه بانک‌های دولتی در این تحقیق و تفحص، در چند محور مورد بررسی قرار گرفته و گزارش‌های مفصلی نیز تهیه شده است که با توجه به بالا بودن حجم مطالب و گزارش‌های رسیده به این کمیته، اعضای کمیته تحقیق و تفحص در تلاش هستند تا گزارش این کار را تا پایان سال جاری به اطلاع نمایندگان برسانند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه اعضای کمیته تحقیق و تفحص در بررسی‌های خود به نکات مهم و کلیدی در مورد عملکرد بانک‌های دولتی دست یافته‌اند، افزود: محورهای اصلی این تحقیق و تفحص در خصوص مطالبات معوقه بانک‌ها، پرداخت برخی تسهیلات با مبلغ کلان و برخی روندهای نادرست در سیستم بانکداری بود که اعضای کمیته تحقیق در روند این تحقیق و تفحص به نتایج خوبی در این موارد دست یافتند که به زودی در گزارش این کمیته به اطلاع نمایندگان مردم خواهد رسید.
نماینده مردم زاهدان همچنین گفت: گزارش‌ کارگروه‌های مختلف کمیته تحقیق و تفحص با وجود گسترده بودن موضوع با صرف زمان زیاد از سوی نمایندگان، جمع بندی شده و بخش اعظم تهیه گزارش تحقیق و تفحص انجام شده است.
طرح تحقیق و تفحص از عملکرد نظام بانک‌های دولتی اوایل امسال از سوی نادر قاضی‌پور، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، جمشید انصاری و سید علی موسوی جرف به مجلس شورای اسلامی ارائه و کمیته آن با عضویت پیمان فروزش، مصطفی مطورزاده، سید علی موسوی جرف، عبدالرضا ترابی، حسن خسته بند، فرهاد دلقپوش، یوسف قاسمی و الیاس نادران و برخی دیگر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد. این کمیته جهت بررسی وضعیت سپرده‌های سیستم بانکی، مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های دولتی و موسسات مالی و اعتباری و قرض الحسنه‌ها، تسهیلات اعطایی بانک‌های دولتی و موسسات مالی و اعتباری و قرض الحسنه هاتشکیل شد.
براساس ماده ۱۹۹ آیین نامه داخلی مجلس مهلت انجام تحقیق و تفحص شش ماه از تاریخ صدور ابلاغ اعضاء هیأت توسط رئیس مجلس است. در صورت ضرورت با درخواست هیأت و تصویب هیأت رئیسه مجلس این مهلت تا شش‌ماه دیگر قابل تمدید خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet