شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/25 16:26:00
سرویس اقتصادی
حیدرپور:

بانک‌ها برای بازپرداخت اقساط وام به کشاورزان مهلت دهند

**در سفرهای قبلی هیأت دولت به استان اصفهان مشکلات کشاورزان و باغداران در عدم توانایی بازپرداخت وام‌های دریافتی از بانک‌ها مطرح شده است و البته این مسئله به مسئولان استانی هم منتقل شده است. در حال حاضر نیز درخواست ما برای این مشکل این است که بانک‌ها با ارائه مهلتی یک ساله و ویژه به کشاورزان آنها را در بازپرداخت وام‌ها کمک کنند. البته باید از خدا هم بخواهیم که امسال باران رحمتش را شامل حالمان بکند تا کشاورزی نیز محصول خوبی داشته باشند و کشاورزان بتوانند برای سال آینده بازپرداخت وام‌های خود را داشته باشند.

"عوض حیدرپور" نماینده مردم شهرضا، دهاقان و منظریه در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در باره مشکلات کشاورزان و باغداران استان اصفهان  به روزنامه «نسل فردا» اصفهان گفت: در دو سه سال گذشته دچار خشک سالی‌های پیاپی و سنگینی شده‌ایم که این خشکسالی‌ها سبب شده کشاورزان ما نتوانند از مزارع و  زیرساخت‌هایی که دایر کرده‌اند بهره‌برداری کنند. همین عامل نیز موجب شده است تا آنها نتوانند وام‌های دریافتی خود را به بانک بازگردانند. بنا براین این عدم توانایی کشاورزان در بازپرداخت اقساط وام‌ها ناشی از این است که آب نبوده و در نتیجه کشاورزی هم محصولی را به دنبال نداشته است.

دولت بودجه مترو را بدهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره دلایل تأخیر در راه‌اندازی مترو اصفهان که دبیر شورای اسلامی این شهر نیز آن‌ را ناشی از نبود واگن مورد نیاز دانسته بود، گفت: در مجلس شورای اسلامی قانونی تصویب شد که به موجب آن دولت موظف شد مبلغ دو میلیارد دلار را برای توسعه مترو تهران و سایر کلانشهرها  اختصاص دهد. البته یک میلیارد دلار از کل این اعتبار برای چند مرکز استان از جمله اصفهان بود.

حیدرپور در ادامه تاکید کرد: فکر می‌کنم اجرایی نشدن آن باعث شده است که این اتفاق بیفتد. الان هم باید از دولت تقاضا کنیم و می‌خواهیم که رئیس‌جمهور دستور پرداخت این اعتبار را از محل تعیین شده را بدهد.

راهکار وزارت بهداشت و درمان برای اشتغال پزشکان

نماینده مردم شهرضا، دهاقان  و منظریه همچنین درباره مصوبه مجلس برای برنامه پنجم در ارتباط با ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان در بخش‌های خصوصی و دولتی نیز گفت: برای این برنامه وزارت بهداشت و درمان باید راهکار اجرایی پیش‌بینی کند. برای این منظور آنها می‌توانند این مورد را به معاونت راهبردی رئیس‌جمهور ارائه کنند تا در لایحه بودجه سال آینده راهکار مورد نیاز تدوین شود و سپس این راهکار را به مجلس هم ارائه کنند. به طور قطع نیز مجلس در اجرای این مصوبه دقت خواهد کرد تا به امید خدا خللی در امورات پزشکانی که در بخش‌های دولتی خدمت می‌کنند، به وجود نیاید.

 وی درباره احتمال جدا شدن پزشکان از بخش دولتی برای فعالیت در بخش خصوصی به دلایل امکانات و منابع مالی بیشتر نیز تاکید کرد: در همه جای دنیا این مرسوم است که نیروی انسانی یا در بخش دولتی کار بکند یا در بخش خصوصی. البته در این شرایط اگر کسی هم بخواهد در بخش خصوصی فعالیت کند مانعی وجود ندارد اما اگر کسی قصد داشته باشد در بخش پزشکی دولتی کار کند باید خود را با ساز و کارهای دولتی نیز هماهنگ کند.

حیدر‌پور در ادامه افزود: البته باید هم اینطور باشد که وزارت بهداشت و درمان تأمین ات مالی مورد نظر خود را در نظر بگیرد و در لایحه بودجه سال آینده به مجلس ارائه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet