حلول ماه ربیع الاول
1389/10/25 16:13:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از یونس اسدی

هدفمندی از جنس همدلی

**یونس اسدی نماینده مردم مشکین‌شهر در یادداشتی هفته‌نامه «خبر اردبیل» از همدلی مردم در اجرای هدفمندی یارانه‌ها تقدیر کرده است.

در حال حاضر که قریب به یک ماه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گذرد همچنان کشور به مثابه سال‌های گذشته در اقتدار کامل اقتصادی و امنیتی نگه قراردارد و کوچک‌ترین اجازه‌ای به فرصت‌طلبان جامعه برای تحرک و تعدی داده نشده است و این امر از همراهی و همدلی مردم نشأت می‌گیرد.

همراهی و همدلی مردم در اجرای این قانون یک ظاهر زیبا و باطنی حقیقت‌بین پیدا کرده؛ به طوری که اجرای دقیق و درست این قانون تاحدودی ا زحجم برخی مشکلات احتمالی کاسته است.

در طول چند سال گذشته که دولت و مجلس اهتمام کافی برای اجرای این قانون داشته‌اند وحال که این قانون به مرحله اجرا رسیده و به خوبی در حال اجراست حکایت از آن دارد که مردم ما به ارزش حرکت پی برده‌اند و به راحتی آن را پذیرفته‌اند.

البته در کنار تمام این موارد، راهنمایی و مشاوره مقام معظم رهبری در جایگاه ویژه‌ای قرار داشت و به نظر می‌رسد برنامه‌ریزی دولت نیز در آن مؤثر بوده است. با توجه به اینکه این قانون محورهای متعددی دارد و متولیان اطلاح نظام در محورهای مختلف اقتصادی را پیش رو دارند این انتظار وجود دارد که با اصلاح نظام‌های بانکی، بیمه ای، گمرکی و... مشکلات گسترده اقتصاد کشور حل شود و در کنار آن نیز مشکلاتی از قبیل بیکاری، نبود اشتغال و... برطرف گردد. امید می‌رود با تمام تلاش‌ها و اقدامات لحاظ شده د راین مورد و تداوم نظارت‌های به جای دولت هرچه سریع‌تر بتوانیم این قانون و اهداف آن را به سرمنزل مقصود برسانیم. ان‌شالله.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet