خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/10/25 19:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

بازدید نمایندگان 120کشور از تاسیسات هسته‌ای نشانگر حسن نیت تهران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بازدید نمایندگان ۱۲۰ کشور جهان از تاسیسات هسته‌ای کشورمان را نشانگر حسن نیت تهران دانست و گفت: بسیاری از کشورهای عضو NPT حاضر نیستند تاسیسات خود را در معرض دید نمایندگان سایر کشورها قرار دهند.

سید حسین نقوی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به بازدید نمایندگان 120 کشور جهان از تاسیسات هسته‌ای کشورمان این اقدام دستگاه دیپلماسی را در خور تقدیر توصیف کرد و اظهار داشت: در حالی که جمهوری اسلامی ایران بارها بر شفاف بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید داشته است بر همین اساس برای اعتماد بیشتر جهانیان نمایندگان 120 کشور جهان را برای دعوت از تاسیسات هسته‌ای به تهران فراخواند تا اثبات کند در این راه هیچ‌ شک و شبهه‌ای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای عضو NPT حاضر نیستند تاسیسات خود را در معرض دید نمایندگان سایر کشورها قرار دهند، افزود: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر حسن نیت خود را درباره فعالیت‌های هسته‌ای خود به جهانیان اعلام کرد تا کسانی که هزاران کلاهک اتمی دارند و با افتخار آن را اعلام می‌کنند به جای پرداختن به ایران پاسخگوی افکار عمومی ملت‌های جهان باشند.

نقوی با بیان اینکه 1+5 صلاحیت سخن گفتن در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را ندارد، گفت: آژانس اتمی تنها مسئول رسیدگی به برنامه‌های هسته‌ای کشورهای جهان است و بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران نمایندگان آژانس را به تهران دعوت کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه مذاکرات تهران و 1+5 بعد از بازدید نمایندگان 120 کشور جهان از تاسیسات هسته‌ای ایران وارد فاز جدیدی خواهد شد، تصریح کرد: ملت ایران وقتی اعتماد سازی خود را بیش از اندازه اعمال می‌کنند انتظار دارند مسئولان سیاست خارجه با قوت و قدرت بیشتری در پای میز مذاکره حاضر شوند.

نقوی در عین حال گفت: ما بر سر حقوق هسته‌ای خود با هیچ کشور دنیا مذاکره نخواهیم کرد.

وی در پایان گفت: خلع سلاح هسته‌ای از جمله مباحثی است که در مذاکرات راهبردی استانبول بین آقای جلیلی و خانم اشتون به بحث گذاشته خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet