حلول ماه ربیع الاول
1389/10/26 09:04:00
سرویس صحن
لاریجانی با اشاره به دستگیری عوامل ترور شهید علی محمدی:

پاسخ ملت به ترورهای ناجوانمردانه کوبنده خواهد بود

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز زمانه‌ای نیست که آمریکا بتواند صحنه واقعی بیداری مسلمانان را با فریبکاری به سوی اغراض خود سوق دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز یک‌شنبه 26 دی ماه در نطق پیش از دستور خود، سالگرد شهادت سربازان فداکار اسلام، نواب صفوی، طهماسبی، برادران قائدی و ذوالقدر را گرامی داشت و به روح بلند آنها درود فرستاد و گفت: این دلاورمردان مجاهد در شرایطی از اسلام و حقوق ملت دفاع کردند که تلاش کشورهای آمریکا و انگلیس جهت استقرار نظام دیکتاتوری وابسته ایران بود.

رئیس مجلس ادامه داد: مجاهدت این مدافعان حقوق ملت بر پرده‌های نیرنگ غرب روشنایی بخشید و باعث استقامت ملت ایران و آغاز مبارزات عشیره اسلامی در کشور شد.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان ساخت: هر چند این عزیزان جان خود را در راه اسلام به ملت اهدا کردند اما ثمره این مبارزان خداجویانه به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد که امروز عامل بیداری در جهان اسلام است.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: این روزها مسائل مهمی در منطقه و جهان اسلام می‌گذرد که ایجاب می کند با دقت بیشتری کشورهای منطقه بر تحولات تمرکز کنند.

لاریجانی به اتفاقات اخیر کشور تونس اشاره کرد و گفت: حرکت ملت مسلمان تونس برای استیفای حقوق خویش هم نشانگر بیداری است و هم باید مراقبت کنند برخی کشورهایی که تا چند روز پیش از ساختار قبلی آن کشور حمایت می‌کردند با فرصت طلبی به نحوه دیگری قصد تحمیل خود را نداشته باشند.

وی با بیان این که رفتار آمریکا و چند کشور غربی خیلی مضحک است، ادامه داد: کشورهایی که عامل اصلی استبداد و فشار بر ملت تونس بودند، امروز نقش غمخوار ملت را بازی می کنند.

لاریجانی ادامه داد: از طرفی فرجام تکیه بر این گونه ابرقدرت‌های پوشالی نیز روشن‌تر می‌شود و برای بسیاری از کشورها پند آموز است، که این ابرقدرت‌ها حتی حاضر به پذیرش آنها در شرایط گرفتاری آنها نمی‌شوند.

رییس قوه مقننه همچنین اظهار داشت: آمریکا بر سرپوش گذاشتن بر نابسامانی‌های دیپلماتیک خود در منطقه، ماجراجویی جدیدی را در لبنان آغاز کرده است. امروز زمانه‌ای نیست که آمریکا بتواند صحنه واقعی بیداری مسلمانان را با فریبکاری به سوی اغراض خود سوق دهد.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر این که این همه وعده در مورد احقاق حقوق ملت فلسطین در چند سال اخیر به استراتژی جاده صاف کن رژیم صهیونیستی بدل شده است، افزود: آیا این فرومایگی یک ابرقدرت در مقابل رژیم صهیونیستی نیست؟ ملت مقاوم لبنان با هوشیاری پاسخ این رفتار ناجوانمردانه سیاسی را داده و خواهند داد.

لاریجانی در ادامه ضمن تشکر از مسئولان وزارت اطلاعات، گفت: وزارت اطلاعات با پشتکار عوامل ترور شهید دکتر علی محمدی را دستگیر کردند.

وی با بیان این که رژیم صهیونیستی در تاریخ ننگین خود پرونده قطوری از ترور دارد، یادآور شد: صهیونیست‌ها در  سال‌های اخیر به دلیل شکست‌های پی درپی و بی آبرویی در صحنه نبرد سیاسی و نظامی رفتار دزدانه تروریستی خود را تشدید کردند، به طور قطع این اقدام‌ها ماهیت نژادپرستانه این رژیم را هویداتر خواهد کرد.

لاریجانی تاکید کرد: مطمئن باشند که پاسخ ملت ایران کوبنده خواهد بود و آن رژیم سفاک را از ناهوشیاری خارج می‌کند تا تاوان اقدام‌های ناجوانمردانه خود را بپردازند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد که با ضربه‌های پی درپی ریشه‌های این شبکه پلید برچیده شود و قوه قضاییه با قاطعیت نسبت به آنها اقدام کند.

لاریجانی همچنین به حادثه هوایی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز در سانحه هوایی ارومیه باعث تاثر همه نمایندگان ملت شد؛ به خانواده‌های محترم جان باختگان این عزیزان و نمایندگان آذربایجان غربی تسلیت عرض می‌کنیم.

وی تاکید کرد: از کمیسیون عمران می‌خواهیم با حضور مسئولان ذیربط، ابعاد این حادثه را دقیقا بررسی و گزارش آن را به مجلس اعلام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet